Outdoorové firmy podporují životní prostředí: přihlaste svůj projekt

Outdoorové firmy podporují životní prostředí: přihlaste svůj projekt

Rock Point a Zelený kruh zahájili příjem projektů ekologických neziskových organizací do národního kola mezinárodní soutěže pořádané evropskou outdoorovou asociací (European Outdoor Conservation Association, EOCA). Uspět můžeš i Ty!

Zapojit se totiž může každý, kdo předloží srozumitelný a zajímavý návrh projektu na ochranu životního prostředí v Česku. Uzávěrka výzvy k předkládání projektů do národního kola této soutěže je 15. září 2012 v poledne.

O co jde?

Národní kolo, jehož prostřednictvím budou do mezinárodní soutěže vybrány tři nejlepší české projekty, organizuje Zelený kruh s firmou Rock Point každoročně již od roku 2006. O třech vítězných projektech, jež firma Rock Point a.s. nominuje do mezinárodního kola soutěže a které se budou ucházet o přízeň vědecké poroty a hlasujících z celého světa, rozhoduje nezávislá tříčlenná odborná komise. Vítěz mezinárodního kola má šanci získat až 300 000 eur. Více o podmínkách zapojení najdete na webových stránkách Zeleného kruhu.

Za dobu trvání této soutěže se české projekty v mezinárodním kole prosadily již čtyřikrát a získaly tak významné finanční prostředky na ochranu přírody v České republice. Naposledy uspělo Hnutí Duha Olomouc se svým projektem na ochranu velkých šelem v Beskydech, který byl do finále soutěže vybrán vkonkurenci 74 projektů. Ve finálním hlasování kategorie Nature, kterou podporuje také německá edice časopisu National Geographic, se projekt Hnutí Duha nakonec utkal se šesti projekty z celého světa a díky 10 000 hlasů od mezinárodní veřejnosti nakonec zvítězil.

Nezisková asociace EOCA sdružuje 70 firem z celé Evropy, které podnikají v outdoorovém sektoru. Jejím cílem je podporovat projekty, jež přispívají k zachování životního prostředí a divoké přírody. Soutěž o nejlepší projekty organizuje každý rok.

Zdeňka Šimková z Asociace ekologických organizací Zelený kruh říká: „Dlouhodobě spolupracujeme s firmou Rock Point a.s. při výběru těch nekvalitnějších projektů ekologických organizací. Je skvělé, že za dobu trvání této akce byly české ochranářské projekty úspěšné již čtyřikrát. To svědčí o kvalitě práce českých ekologických organizací, které je připravily, i o tom, že česká ochrana přírody má světový význam.

„Jsme velmi potěšeni, že naše členství v EOCA a spolupráce se Zeleným kruhem v rámci grantových řízení této prestižní organizace umožňuje již několik let přinášet nemalé finanční prostředky pro ochranu životního prostředí v České republice. Je pro nás velmi motivující, že máme možnost pracovat s velmi kvalitními projekty tak, jak je tomu i v letošním roce v případě projektu ochrany vzácných šelem v Beskydech. Pevně věříme, že i příští rok se podaří uspět českým projektům, které vybereme. Rád bych vyzval české ekologické organizace k zasílání projektů do národního kola. Je totiž vidět, že se v mezinárodní konkurenci neztratí“,řekl Tomáš Skala ze společnosti Rock Point.

Jak přihlásit svůj projekt?

Uvádíme kontakty pro získání informací, stejně jako k zaslání Tvého zajímavého projektu:

Zdeňka Šimková, Zelený Kruh, zd************@ze********.cz, tel: +420 732 126 370

Tomáš Skala, Rock Point a.s., to*********@ou************.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: