Outdoor Industry Award 2016: Další novinky v outdoorovém vybavení

Outdoor Industry Award 2016: Další novinky v outdoorovém vybavení

Výstava OutDoor v německém Friedrichshafenu na břehu Bodamského jezera se letos konala od 13. až 16. července. I na letošním 23. Ročníku naše redakce nemohla chybět. Jedná se totiž o opravdový svátek outdooru a letos se ho zúčastnil opět rekordní počet vystavovatelů (960). Nás první den samozřejmě zajímali finalisté OUTDOOR AWARD. Tentokrát se zaměříme na INDUSTRY ocenění.

Několikačlenná komise dlouho před veletrhem testuje, zkoumá a vybírá z několika stovek (343) přihlášených produktů. Kromě technických parametrů vždy najdete v popisku i stanovisko komise, proč právě ocenila daný produkt nebo koncept. Jaké produkty vybrala a proč?

OutDoor Industry Award 2016

Letos se do soutěže přihlásilo rekordních 343 výrobků a z nich 6 členná komise vybrala celkem 37 nejlepších výrobků a 8 z nich udělila navíc i Gold Award pro výjimečnou inovaci. O držitelích GOLD Award ocenění si přečtěte extra článek.

OUTDOOR INDUSTRY AWARD 2016

Nomad 7 Plus, Goal Zero.
Lepší než tatranka. Energie sbalená na cesty.

Dobíjejte svoje elektronická zařízení přímo ze slunce. Nomad 7 Plus je zase o nějaký kousek tenčí, lehčí a účinnější než jeho předchůdci. Panely můžete postavit nebo zavěsit. Indikátor na panelu vám ukazuje nejlepší pozici panelu pro co nejlepší nabíjení.

Porota
Byli jsme ohromeni tenoučkým designem, vysokou funkčností. Výborný poměr cena/výkon.

NAO +. Petzl.
Světlo až na konec tunelu?

750 lumenů, NAO+ čelovka pro vaše noční dobrodružství! Zaměřeno na výkon. S aplikací MyPetzl Light mobile app můžete tuto dobíjecí čelovku přes telefon nebo tablet ovládat. Nastavit několik režimů nebo prodloužit dobu svícení a šetřit energii.

Porota
Dlouho jsme ocenění zvažovali. Potřebuje horolezec čelovku, která se ovládá telefonem přes Bluetooth? Nakonec jsme rozhodli, že informace získané z mobilního zařízení přinášejí spousty výhod a zvyšují hodnotu této unikátní čelové svítilny.

TrailShot, MSR.
Pumpa pro život.

Kapesní filtrace, která umožňuje pít nebo získávat vodu přímo ze zdroje. Taktéž doplňovat tekutiny do lahví nebo do nádob. Vše bez nutnosti lehat si do bažiny a to díky malé ruční pumpě. Rychlost filtrace: 1 litr čísté vody za méně než 60 sekund. Čištění filtru se děje pouze pomocí několika zatřepání. Vše bez dalšího nářadí.

AGNER ENGINEERED PANT, Salewa.
Kde nechal mistr nit?

Mohou být lezecké kalhoty lehké a zároveň pevné a odolné? SALEWA odpověděla ANO. Pro výrobu těchto gatí SALEWA použila materiál CORDURA® – tkanina je speciálně utkaná a na exponovaných místech je zesílena bez nutnosti našívat další materiály a vytvářet tak záplaty.

Aran (Valley) Jacket Women, Haglöfs.
Kosmická bunda.

Inspirováno lezením, vytvořeno pro pobyt na horách a vyrobeno proto, aby to dobře vypadalo. Minimalistický design přináší maximalistický výkon a vlastnosti.

AVA Jacket (W), OMM.
Pionýrská bunda.

Ava je určena pro běh na horách. Hmotnost 200 gramů. Inovativní je především řešení rukávů okolo zápěstí, pasu a řešení kapuce.

Drynamic Mesh 3D Tank, MILLET.
Sexy spodní prádlo.

Technické bezešvé triko, které je ideální jako základní vrstva pod první vrstvu. Struktura 3D odvádí pot a zvyšuje cirkulaci vzduchu. A když se někde vysvlečete, budete vypadat šik.

Rainspeed Ultralight HS Jacket, MAMMUT.
Bunda na ruby?

Technologicky špičková bunda pro horské běžce. Vyrobena je ze zcela nového GORE-TEX® materiálů: voděodolné membrány, která je otočena na ruby a horní materiál tak nevyžaduje žádnou DWR úpravu. Celá bunda je vyrobena z jednoho kusu látky a svařena pomocí ultrazvukové technologie. Hmotnost pouhých 115 gramů!

Trilogy Advanced JKT, MILLET.
Hybridní izolace.

Izolační vrstva pro horolezce, která kombinuje více různých materiálů s různými vlastnostmi od firmy Polartec. Strategické rozmístění daných vrstev přináší komfort a dostatečnou ochranu při pobytu na horách.

Bora Backpack, Arcteryx.
NASA batoh.

Bora díky novému nosnému systému přináší větší volnost pohybu a pohodlí, než jakýkoli jiný systém na trhu. Bora boduje s bederním pásem RotoGlide ™ a zádovým panelem Tegris®. Patentovaný systém RotoGlide ™ (Otočit + Klouzat) klouže nahoru a dolů a plynule následuje prodloužení a rovnání vašich zad a volně se otáčí spolu s přirozeným pohybem vašich boků.

Duro 15, Osprey.
Born to run.

Inovativní běžecký batoh/vesta, která kombinuje maximální komfort, snadný přístup do kapes a obsahu. Vytvořen pro běžce a sportovce. Záda z extra propustného materiálu excelentně větrají a rychle odvádí pot a snadno schnou. Tento batoh standardně obsahuje vak na vodu o obsahu 2,5 litru a dvě lahve z měkkého plastu na ramenní popruhy. Redakce Světa běhu bude pro vás testovat už letos!

Paragon 58, Gregory.
Účtenka do divočiny.

Batoh Paragon 58 vyplňuje mezeru mezi ultralevými batohy bez kostry či výztuhy a nosnými systémy.

Porota
Batoh je plný různých vychytávek. Velký obsah a minimální hmotnost. Opravdu povedený design.

RESPONSIV 20L Vest, Raidlight.
Běhací airbag.

Responsiv vesta (100% Made in France) byla vytvořena, jako velkokapacitní vesta has pro Ultra-trail a Adventure závody. Všechno vybavení, které je třeba odnesete ve vestě, která váží pouhých 250 gramů. Snadno a rychle se nastavuje.

EDGE Climbing Backpack, Kailas.
Stoupat jako dým.

Jednoduchý a kompaktní batoh do hor a na horské túry. Po vyjmutí všech komponentů vám zůstane batoh, který váží pouhých 700 gramů. Promyšlené držáky na cepíny a mačky. Boční vstup do batohu. Použit byl odolný materiál 210D HD Cordura durable waterproof fabric. Mrkněte též na ISPO Award 2016.

Alpine Thermo Bottle 0.5L, Mont Bell.
Ještě menší termoska.

Jak udělat co nejmenší termosku, aby zároveň zabírala co nejméně místa? Firma Mont Bell odpověděla na toto zadání svou novou termoskou Alpine Thermo. Zároveň by měla asi i udržet svůj obsah co nejdéle teplý, popř. studený.

Approach 2 ZG, Wechsel.
Stan pro obra Koloděje.

Bytelný stan, který nás zaujal svojí konstrukcí a řešením vnitřního prostoru, který navíc dovoluje i pohodlné ležení pro osoby většího vzrůstu. Též zajímavé bylo řešení předsíňky a promyšleného systému ventilace. Navíc vše stabilní ve větru.

Escape Pod 1P Bivy, Nemo.
Spací set na Olympiádu do Ria.

Pouhých 204 gramů vážící  Escape™ Pod Bivy přístřešek či spíše moskytiéra, která díky nafukovací konstrukci je samonosná a chrání nocležníka před hmyzem, aniž by bylo nutné zavěšení.

Ultralight Hammock, SEA TO SUMMIT.
Hamaka ze svatebního závoje.

Ultralehká hamaka, která je vyrobena ze speciálně 20D Nylonu. Hmotnost pouhých 140 gramů. Nosnost až 135 kg. Pevné popruhy a promyšlené spony zrychlují a zjednodušují její zavěšení. Minimální objem po sbalení.

Loopo Lite, EDELRID.
Sedák ze záclony.

Loopo Lite sedák váží pouhých nebo ještě lépe neuvěřitelných 80 g. To je méně než tabulka čokolády. Tento sedák je určen pro skitouring, ledovcovou turistiku nebo náročná slpinismus, kde se počítá každý gram.

REVO, Wild Country.
THE (R)EVOLUTION IN BELAYING.

Poloautomatické jistítko, které vyřešilo problém se špatně založeným lanem. Je jedno z které strany do něj lano strčíte. Špatné založení lana bývá nejčastějším způsobem selhání těchto jinak „dokonalých“ jistítek.

ZAZA CONNECT, KONG.
Vybavení pro Tarzana.

Variabilní systém pro vytvoření bezpečného vysokého vedení pro lanové parky apod.

APPROACH PRO GTX, LOWA.
Dvoje šněrování je více než jedno.

Tato nové botka vhodná jako nástupovka, do skal nebo na ferraty. Nízký profil. Pevná podrážka. Unikátní šněrovací systém. Dvojité šněrování.

Supertrac RC, SCOTT.
Závodní botky.

Technická závodní horská botka. Unikátní konstrukce a hlavně kompaktní podrážka, která zabírá do všech směrů.

Titanium Pocket Cleats™, VARGO.
Aby nožky neklouzaly.

Skládací mačky. Lehké a skladné.

Ventiprene, Spanflex.
Pod vodou nepařit, ale dýchat!

Konečně neopren, který dýchá. Více pohody na vodě i pod ní.

FL-FL-KP80, Flocus.
Veganská tkanina.

Kapok je totálně ekologická a ekologický vyrobená respektive vypěstovaná tkanina, která roste jako plod pralesního stromu v přirozeném prostředí bez umělých hnojiv, dodatečného zavlažování a pesticidů. Taktéž i další zpracování není energeticky náročné. Materiál budoucnosti?

Porota

Cítíme v této rostlině a materiálu opravdu veliký potencionál.

TERREX Parley Logo Tee, adidas.
Tričko vytažené z moře.

Parley je speciální tkanina vyrobená z plastového odpadu z oceánu na podporu iniciativy Ocean Plastic Program, který má v úmyslu ukončit plastové znečištění oceánů. Navíc hydrofilní úprava odvádí vlhkost od pokožky pro větší pohodlí při nošení.

Mythos Eco, La Sportiva.
První ekologické lezečky.

Mythos Eco edice proslulých lezeček. Tato legendární lezečka z díly La Sportiva přichází v ekologickém vydání.

Outdoor 2017

Další ročník outdoorového veletrhu byl nově a netradičně přesunut již na červen. Takže si do svých diářů poznamenejte nové datum: 18. – 21. června 2017.

Mohlo by vás zajímat:

Outdoor GOLD Award – 8 zlatých cen pro nejlepší inovace

České značky a firmy na ISPO 2016

Zpráva z veletrhu ISPO 2016

Nečekaný úspěch kolekce BLACK YAK na ISPO 2016

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: