Otevření Bike arény Vsetín: Valaši mají MTB v krvi!

Otevření Bike arény Vsetín: Valaši mají MTB v krvi!

Svědčí o tom nově otevřená „Bike aréna Vsetín“, která svým návštěvníkům nabízí 15 kilometrů upravených tratí. Hlavní výstavba proběhla loni na podzim a doladění areál zažil na jaře. Minulý týden bylo mistrovské dílo Valachů otevřeno veřejnosti. Na co se můžete těšit?

Bike aréna Vsetín (dále jen BAV) se nachází v místní části Semetíně. Její výstavba začala na podzim loňského roku. Návštěvníci tady najdou 15 kilometrů upravených tratí různých obtížností. Šest kilometrů tvoří tzv. „gravity traily„, tedy stezky vedoucí z kopce bez nutnosti šlapání. Tyto tratě jsou celkem tři (červená, modrá, černá) a je možné je díky mnoha napojením kombinovat.

Zbývající kilometry vyplní spíše „vrstevnicový“ charakter, a proto na nich velké změny profilu nenajdete. Takovým tratím se říká „singl track“. Tyto stezky nebyly nově budovány, ale byla zde provedena „pouze“ úprava stávajících cest například prořezáním větví.

Jak už bylo řečeno výše, vyžití najdou téměř všichni. Najdete tady technické a adrenalinové pasáže stejně jako úseky pro rodinky. Nouze nebude o klopené zatáčky, dřevěné lávky či kamenné stupně.

Organizátoři a stavitelé BAV dali do trailů duši a podle svých slov se při stavbě také mnohému naučili a do jisté míry také improvizovali. Nezbývá než věřit, že práce bude dlouhodobě kladně hodnocena. Momentálně se na jejich práci snáší samá chvála, a to z mnoha stran. Plánovaná je také druhá etapa výstavby, kdy budou stávající tratě doplněny o dalších šest kilometrů gravity trailů.

BAV není jediným hřištěm pro vyznavače MTB v okolí. Pouze 30 kilometrů je vzdálen Bikepark Kyčerka, který se nachází ve Velkých Karlovicích.

Pro další informace, fotky a videa navštivte facebookový profil BAV.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: