HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

OSOBNOST MĚSÍCE: lezkyně Karina Bílková

OSOBNOST MĚSÍCE: lezkyně Karina Bílková

Lezení ji baví jako sport i jako životní styl a je pro ni nejpeckovější sport na světě. Představujeme první osobnost měsíce – Karinu Bílkovou.

Úspěchy

  • 1. místo v žebříčku venkovních boulderů na lezec.cz
  • mistryně ČR v boulderingu 2014
  • 3. místo v celkovém ČP za rok 2013, 2014, 2015
  • reprezentantka ČR v boulderingu 2015
  • 26. místo na SP v Innsbrucku 2015

„Motivační citát pro dnešek: Nebuď kretén“

Životní příběh

Ve dvanácti jsem musela přestat s atletikou a rodiče řešili, co se mnou. Tátův kámoš v té době pracoval v Týnský, kde David Matoušek rozjížděl kurzy lezení pro děti. S lezením jsem začala v roce 2002 tam, v roce 2005 jsme se přesunuli do Lokalbloku, za který lezu dodnes. V roce 2006 jsem poprvé byla ve Fontu, do kterého jsem se zamilovala, a bylo jasný, že lezení prostě nejpeckovější sport na světě.

Pak to bylo dlouho takový nijaký – jezdila jsem na závody i ven, ale nezlepšovala jsem se. V roce 2014 mě začal podporovat adidas, takže jsem se začala snažit o lepší výsledky na závodech a celková úroveň lezení jde pořád lehce nahoru (s menšíma zdravotníma pauzama).

Lezení mě baví jako sport i jako životní styl – vezmeš auto, hodíš tam věci na lezení, vaření a spaní a nic víc ke štěstí nepotřebuješ. Rodiče už rezignovali na to, že budu úspěšná businessmanka po mamince, a jsou rádi, že jsem šťastná. No a zbytek okolí jsou lezci, žejo.

Plány do budoucna

Chtěla bych lézt:) Lezu dlouho a občas je těžké udržet si motivaci, takže hlavním cílem je lézt tak, aby mě to nepřestávalo bavit. Zatím se mi osvědčila kombinace skal (v létě Švýcarsko a Norsko) a závodů (pořád doufám, že se po druhém kole ČP ještě dostanu do reprezentace na rok 2016 a pojedu na SP do Innsbrucku, Mnichova a na MS do Paříže), snad to tak bude i dál.

Fotografie

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: