Orientuješ se v terénu? Umíš si postavit provizorní přístřeší a sehnat si jídlo? Projdi kurzem přežití!

Orientuješ se v terénu? Umíš si postavit provizorní přístřeší a sehnat si jídlo? Projdi kurzem přežití!

Současný styl života připravuje lidi o základní dovednosti, které si člověk za celou svou existenci postupně osvojil. Lidé už díky dostupnosti potravin nepotřebují lovit, díky navigacím se nemusí sami orientovat a díky dopravním prostředkům se dostanou, kam potřebují. Není ale od věci trénovat své vlastní čisté a živelné já – projít kurzem přežití.

Instruktoři z Outdoor Survival jsou specialisté na vzdělávací akce a kursy v oblasti života v přírodě a školy přežití pro širokou laickou i odbornou veřejnost. Poskytují kompletní informace o tom, jak co nejlépe poznat přírodu, naučit se s ní žít v symbióze a v případě potřeby vědět, jak využít jejího bohatství k svému přežití, či jenom k zajištění komfortu při plánovaném při táboření s rodinou.

Skautský tábor anebo hardcore akce?

Kurzy, kterých se můžete v Outdoor Survival zúčastnit, jsou trojího druhu. Vybírat můžete dle svých preferencí, potřeb a fyzických i psychických předpokladů. Díky bohatým zkušenostem lektorů, se dozvíte věci, které vám zpříjemní pobyt v přírodě, a které se vám mohou hodit v případě neočekávaných událostí a situací. Po absolvování každého kurzu čeká na jeho účastníky certifikát.

Na výběr máte ze tří kurzů – RodinaBuscraftSurvival, přičemž poslední z nich má ještě čtyři různé kategorie – civilní, armádní, speciál a expediční, a to v délce od jednoho do tří dní. Všechny kurzy probíhají v Českém Lese kousek od Domažlic.

Co je obsahem kurzu?

Ve variantě Survival se můžete naučit anebo si připomenout, jak se rozdělává oheň, jak se orientovat v přírodě nebo jak vyrobit jednoduché nástroje. Zkusíte si lov ryb, vyrábění pastí, stavení přístřeší, předpovídat počasí a v neposlední řadě poskytování první pomoci. Instruktoři se věnují i psychologické stránce krizových situací a jejich zvládnutí.

S sebou si můžete vzít pouze to, co vám instruktoři dovolí. V těžších úrovních je to pouze vhodná obuv, ostatní vám bude zabaveno.

Pokud vás předešlé řádky navnadili, neváhejte a navštivte stránky Outdoor Survivalu, kde získáte všechny potřebné informace.

Led Lenser

Instruktoři Outdoor Survivalu se při svém povolání potřebují spolehnout nenejnom na své zkušenosi, ale i na vybavení. Čelovky a svítilny LED LENSER jim to s přehledem umožňují. Společnost LED LENSER byla založena v roce 1994 v garáži s minimálním počátečním kapitálem. Zakladatelé, bratři Rainer a Herald Opolkovi, v té době pracovali pouze se svými nápady do pozdních nočních hodin. V současné době má společnost více než 1000 pracovníků na třech výrobních střediscích a zabývá se výrobou ručních a čelových svítilen, které nelze v celosvětovém měřítku s ničím porovnat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: