ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ BESKYDSKÉ SEDMIČKY na SvetBehu.cz

ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ BESKYDSKÉ SEDMIČKY na SvetBehu.cz

V pátek vypukne dlouho očekávaná akce celé sezony, ADIDAS – CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA. Akce je zajímavá nejen pro samotné závodníky, ale také pro jejich rodiny, příbuzné, kamarády i všechny příznivce běhu a outdoorových aktivit. Proto jsme pro vás přichystali online zpravodajství a fotky přímo z trati závodu.

SLEDUJTE ONLINE ZPRAVODAJSTVÍ Z BESKYDSKÉ SEDMIČKY

Jedná se o závod dvojic, který vede přes sedm beskydských vrcholů, a to těmi nejnáročnějšími cestami, jaké si dokážete představit. Běží (a jde) se lesem, po sjezdovkách nahoru i dolů, v suťoviscích, po horských loukách, kamenitých i asfaltových cestách. Nejdelší trasa měří 95 km s pozitivním převýšením více jak 5 400 metrů. Limit pro dokončení závodu je 30 hodin.

Sledujte online zpravodajství přímo z trati!

My pro vás budeme po celou dobu závodu přinášet novinky a aktuální vývoj přímo z trati závodu. Sledujte Beskydskou sedmičku online a buďte v obraze, jak na tom jsou právě vaše koně. Chceme přinášet to nejaktuálnější info, a proto jsme sestavili tým, který pro vás bude přinášet novinky a fotky přímo z trati Beskydské sedmičky. Jedním z nich bude fotograf Lukáš Budínský. Všechny jeho fotky pak naleznete na našem webu v sekci „Fotografie ze závodů“ zdarma ke stažení a velké fotky ve velkém formátu určené pro tisk budete moci zakoupit přímo na jeho stránkách.

Závod startuje v pátek 4. září ve 22 hodin v Třinci. Závodníci jsou rozděleni do dvou kategorií: „Hobby“, která je určena všem bez ohledu na věk a pohlaví a „Sport“, která je určena a také povinná pro sportovce, kteří jsou registrování ve sportovních klubech a svazech vedeným pod ČUS (Česká unie sportu). Současně je tato kategorie i otevřeným Mistrovstvím České republiky v horském maratonu dvojic.

Kdo jsou hlavní favorité?

Mezi favority mv mužských týmech uvidíme na startu Zdeňka Kříže s Markem Causidisem v týmu The North Face XRNNRS. Zdeněk Kříž běžel loni s Tomášem Blabla a skončili na druhém místě. Dalšími žhavými kandidáty jsou Stanislav Najvert a Petr Žákovský za adidas-team, kteří budou obhajovat loňské vítězství. Souboj mězi těmito dvěma týmy slibuje zajímavou podívanou i počtenou :). Nemůžeme ale opomenout ani tým MaKa Marka Novotného a Kamila Bezděka, kteří loni skončili na třetím místě. Dvojice Petreček a Otevřel ze Salomon-Suunto/Salamon-run týmu je zajímavá a nadějná dvojice, takže se nechme překvapit. Velkými znalci tratě jsou také David Horák a Tomáš Strašák v týmu Tim&Dave Team. David Horák jako zástupce hlavního partnera závodu firmy adidas neběží poprvé, proto bude moct využít svých zkušeností a znalostí a třeba jako sponzor bude znát i tajemství nějaké té zkratky 😉 To samozřejmě žertujeme.

Zdeněk Kříž

Zdeněk Kříž
letos vyhrává co může. Spolu se svým dalším parťákem Markem Štantejským dokázal vyhrát dva závody v rámci seriálu Rock Point Horská výzva v Krkonoších a Krušných horách, kde si dokonce mohli dovolit půlhodinové blouhdění a přesto závod vyhráli. Zdeněk ale ukázal své sily i v sólo závodech. Na Tromso Skyrace, pořádaným světovými špičkami v horském běhání Kilianem Jornetem a Emelií Forsberg, skončil na krásném 16. místě. Na Mistrovství světa v ultratrailu doběhl na 37. místě a na TNF Lavaredo Ultratrailu dokonce na výborném 13. místě!

V čistě ženských týmech jsou největšími favoritkami Pavlína Procházková a Vildmonová Pavla v Loko týmu.

Ve smíšených týmech jsou aspiranty na vítězství Lada Zrzavecká s Martinem Dunglem v týmu Den cesty, kteří skončili loni jako druzí. Dalšími velkými adepty jsou Kristýna Skalická a Petr Bolha v týmu Fenix Multisport – Adidas. Kristýna si k vítězství již přičuchla v roce 2013 v ženském týmu s Klárou Rampírovou. Původně měly běžet opět spolu, ale Klára na poslední chvíli musela do nemocnice s vážnými zdravotními problémy – Kláře tímto přejeme brzké uzdravení! Klára vám i přesto sepsala pár rad před závodem.

Na trati se objeví také náš zástupce a kolega z HYDROmagazínu Petr Snížek, který poběží v týmu HSS spolu s Davidem Sodomkou a Matějem Holubem – nejen jim budeme držet palce! 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: