Ohákni se na skály od hlavy k patě! Vyzkoušej lezecké oblečení E9 a lezečky Tenaya

Ohákni se na skály od hlavy k patě! Vyzkoušej lezecké oblečení E9 a lezečky Tenaya

Pohodlí a dostatečná volnost pohybu je při lezení naprosto zásadní. Uvědomělí lezci jistě ocení oblečení z ekologicky šetrných přírodních materiálů či předcházení deformace chodidla v lezečkách. Osvědčené světové lezecké značky E9 a Tenaya nedávno přinesla na český trh distribuční firma SUMMIT TRADE DISTRIBUTION s.r.o. Pojďme se na ně společně podívat.

Legendární oblečení E9 se vrací na český trh

Originální, funkční i ekologické lezecké oblečení E9 pocházející z Itálie se ve světě pyšní jako první značka, která začala vyrábět oblečení, určené na míru potřebám lezcům. Stalo se to na přelomu milénia, když “édevítku” stvořil excentrický italský lezec Mauro Calibani. V duchu hesla „lezcům od lezců“ začal vyrábět lezecká trička, mikiny, kraťasy a kalhoty.

E9 tě odliší v davu

Italská móda má ve světě zvuk. Když chce někdo v této velmoci stylu uspět, musí být nejen kreativní, ale i originální. Toho si byli návrháři E9 dobře vědomi a šli do toho s odvahou. Majitel značky Mauro byl mistrem světa v boulderingu, a proto dobře věděl, jak má být oblečení střižené.

Koncept “Zero km”

Nezatěžovat životní prostředí je pro některé outdoorové značky důležité. Sdružují se v organizaci EOCA, která zastřešuje smysluplné ekologické projekty. E9 je jedním z členů. Principy udržitelného rozvoje jsou pro firmu nejen důležité, ale v souladu s nimi se chová. Výrobní továrna leží 30 km od sídla firmy a oblečení se šije z látek vyrobených v Itálii z místních surovin. E9 šije z přírodních tkanin a úpletů, hlavně z organické bavlny, lnu a konopí.

Bez obalu!

Proč zaplavovat naši planetu neekologickými igelitovými sáčky. V E9 se rozhodli, že tuny plastů nahradí stylově. Srolované kousky oblečení najdete v obchodě položené na polici, převázané vkusným přírodním špagátem. Tento koncept se jmenuje No Polybag Project!

Funkční látky, které něco vydrží

Snahou E9 je vyrábět z látek, které mají delší životnost. Originální neotřelý design a pestrobarevnost tvoří DNA značky. Trička, tílka nebo mikiny jsou skvělé, ale naprostá bomba jsou kalhoty! Společné pro oblečení E9 jsou pružné látky a odolnost proti oděru. Nezapomeň, že trika a kalhoty E9 jsou nejen do skal. Parádu v nich uděláš i v městském životě.

Od května je opět možné kolekci oblečení E9 zakoupit na českém i slovenském trhu. Postarala se o to distribuční společnost SUMMIT TRADE DISTRIBUTION s.r.o. (známá také jako Summit Academy). Značka E9 není na českém a slovenském trhu úplnou novinkou, možná jsi ji v minulosti v některých prodejnách zaznamenal.

Snahou E9 je vyrábět z látek, které mají delší životnost. Společné pro oblečení E9 jsou pružné látky a odolnost proti oděru.
Snahou E9 je vyrábět z látek, které mají delší životnost. Společné pro oblečení E9 jsou pružné látky a odolnost proti oděru.

Lezečky Tenaya boří jeden mýtus

V lezečkách Tenaya lezou taková esa jako Chris Sharma nebo Alex Megos, ale u nás v Česku je málokdo zná. Od května je však najdeš na vybraných pultech obchodů a e-shopech. Na své si přijdou zejména ti lezci, kteří chtějí špičkový výkon a zároveň komfortní lezky.

Jak lézt lépe i bez bolesti…

Lézt obtížné cesty ve výborných lezečkách a netrpět přitom deformací nohou. Těžko představitelné, protože se nám tady rozmohl takový nešvar – trpět. Jedině když tě budou tlačit nohy v malých lezečkách, můžeš lézt těžké cesty. Španělská značka Tenaya dokazuje, že to jde i bez bolesti! S touto filozofií se Tenaya propracovala se na 3. místo světového žebříčku v objemu výroby.

Každý, kdo leze, to zná. Zlepšuješ se, makáš na kampusu, rozvíjíš silovou vytrvalost i techniku pohybu. Postupně zvládáš stále obtížnější cesty a k tvému progresu „přispívají“ o dost menší lezky. Tak trochu to připomíná doping. Ne vždy pomáhají k lepší výkonnosti, a při tom ještě škodí zdraví. Nosit o dvě čísla menší lezečky různých asymetrických tvarů není zakázané, ale v některých případech dochází k poškozování prstů. Vbočené palce, deformovaná chodidla, výrůstky nebo chronické bolesti klenby. Po tom asi nikdo netouží. A trápit se měsíc v malých lezečkách, než se nakonec jejich tvar stejně přizpůsobí tvým nohám? Opravdu ti to dává smysl?

V lezečkách Tenaya lezou taková esa jako Chris Sharma
V lezečkách Tenaya lezou taková esa jako Chris Sharma

No pain just gain!

Španělská značka Tenaya na to jde jinak. Bez utrpení. Bez nutkavé potřeby po vylezení cesty okamžitě vyzout paty. Bez nutnosti mít jedny lezky na dírky, druhé na spáry a třetí na rajbasy. Tenaya vyrábí výkonné lezečky bez nutnosti deformace nohou. Stačí si vybrat model, který ti sedne nejlépe.

Výkonnostní modely lezeček Tenaya jsou často koncipované jako univerzální pro bouldering i lano a jejich rozdílnost určuje kopyto a tvrdost daná typem podešve. Lepička se vyrábí ze špičkového materiálu Vibram XS. Kolekce značky Tenaya se dělí do tří kategorií a dohromady čítá kolem desítky modelů.

Lezečky i pro vegany

U slova kopyto zpozorní každý ochránce zvířat a vegan. Lezce této filozofie uklidní informace, že kůže použitá na svršku je kromě jednoho modelu (Iati) umělá a nevytahuje se.

Alex Megos, Jimmy Webb a Chris Sharma dokazují, že to jde!

Alex Megos, lezec nejužší světové špičky, svými přelezy dokazuje, že lezečky tě nebudou limitovat. Stejně tak legenda boulderingu Jimmy Webb. No a když jsi dozrál do věku zkušeného lezeckého barda, může tě inspirovat hrdina let minulých – charismatický Chris Sharma. Vybereš si i ty pohodlnější a zdravější lezení?

Značky Tenaya a E9 najdeš na e-shopu www.summitacademy.cz a brzo i v kamenných prodejnách a dalších e-shopech.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: