Odpočívadlo a studánka v jednom na svazích hory Smrk

Odpočívadlo a studánka v jednom na svazích hory Smrk

Na severních svazích druhého nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd, zhruba ve výšce 1125 metrů, se nachází nejen studánka Tajemná Řásnovka, ale také skromná lavička, ze které je nádherný výhled do okolí.

Do roku 2008 měla studánka řekněme přírodní tvář. Poté byla přidána dřevěná stříška a vývod, který umožňuje čerpat vodu i v sušších obdobích. Také místo k sezení zažilo renovaci. Kdysi turistům k usazení jejich zadečků sloužila jen pohozená kláda. Nahradila ji lavička, na kterou se při troše dobré vůle vlezou až tři unavení turisti. Jen málo věcí se vyrovná horským výhledům s plecháčkem chladné vody v ruce za předpokladu, že je parné léto samozřejměUsmívající se.

Pod studánkou se nachází, nebo svého času aspoň nacházely, keře s rybízem. Pokud se tedy ocitnete ve správný čas na správném místě, můžete si doplnit svačinu. Nechci kecat, ale pokud si dobře vzpomínám, je to už pár let, koukal jsem na dokument o Moravskoslezských Beskydech, ve kterém byly studánky na Smrku označeny jako jedny z nejkvalitnějších pramenů z celého pohoří.

Přístup

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: