Od června budete moci poznat Zdeňka Hrubého o trochu víc…

Od června budete moci poznat Zdeňka Hrubého o trochu víc…

Kniha „Kam až dolétne sokol“ inspirovaná deníkovými zápisky horolezce Zdeňka Hrubého bude křtěna 19. června, a to u příležitosti 1. ročníku Festivalu horolezeckých filmů v Českém ráji. Podpořit spoluautora Borise Hlaváčka však můžete už teď skrz projekt Hithit.

Osmého srpna to budou dva roky, co česká horolezecká scéna přišla o jednoho ze svých nejlepších. Zdeněk Hrubý a Mára Holeček se tehdy pokoušeli o prvovýstup jihozápadní stěnou osmitisícovky Gasherbrum I v Pákistánu. Do něčeho takového se může pustit jen výjimečný horolezec, o čemž ve spojení se Zdeňkem Hrubým nemůže být pochyb.

Rodák z Uherského Hradiště však našel uplatnění a vynikal i v mnoha jiných oblastech, než bylo horolezectví, což dokazují jeho akademické i pracovní úspěchy. O velkých organizačních a vedoucích schopnostech svědčila také funkce v podobě předsedy ČHS.

Zdeněk Hrubý nebyl jen výkonný stroj

Své obrovské spektrum vědomostí z mnoha různorodých oblastí a filosofický pohled na život promítl také do svých deníkových zápisků z cest, které velmi citlivě zpracoval jeho kamarád, novinář a spisovatel v jedné osobě – Boris Hlaváček.

„Zdeňkovy zápisky jsou zcela výjimečné a vymykají se běžným horolezeckým cestopisům. Při jejich čtení se dostanete až pod kůži horolezce nejen při nejnebezpečnějších situacích, ale i při opojném pocitu ze zdolání kýženého cíle. Věřím, že si po přečtení této knihy uvědomíte, že horolezectví není jenom hazardní snaha o dosažení vrcholu“, nastiňuje Boris Hlaváček.

Boris Hlaváček

Za novinářskou činnost získal řadu ocenění, napsal mimo jiné sbírku básní Město pod oknem, jako první napsal knihu o Rallye Paříž – Dakar (1. a 2. rozšířené vydání), skateboardovou komiksovou příručku Skateboardové prázdniny, první instruktážní publikaci Snowboard, knížku Křížová cesta Vladimíra Komárka, knihu Vl. Procházky Na Annapurnu doplnil rozhovory s účastníky expedice po 40 letech, napsal knihu o legendárním lezci Petru Prachtelovi – P.r.a.c.h.t.e.l. aneb život na niti.

Stejně jako u knihy P.R.A.C.H.T.E.L. – život na niti, i nové dílo „Kam až dolétne sokol“ Boris Hlaváček umístil na stránky hithit.cz, které propojují kreativní lidi s těmi, kteří je chtějí podpořit. Plní sny umělcům, kreativcům, designérům, vývojářům, géniům. Je to nová, inspirativní forma propojení obchodníků s klienty. Více se o projektu můžete dozvědět skrz webovky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: