Objevte ryzí Tyrolsko v údolí Alpbach

Objevte ryzí Tyrolsko v údolí Alpbach

Mezi Kitzbühelskými Alpami a pohořím Rofan, v oblasti Alpbachtal Seenland čeká na turisty mnoho jezer, horských panoramat i malebné dřevěné vesničky.

Kulturní a historický ráz celého regionu utváří celkem devět historicky autentických obcí. Například vesnice Alpbach vás díky tradičně dřevěným a nádherně zdobeným domkům přenese o několik desítek let zpět. Město Rattenberg vás ohromí svojí velikostí, resp. Svou maličkostí – svoji rozlohou deseti hektarů je totiž nejmenším městem Rakouska. Všudypřítomné hory vám nedají spát a budou vás lákat k pěším i cyklistickým výletům. To je jeden z nejrozmanitějších turistických regionů Tyrolska.

Pestrobarevný Alpbach

Proč vesnice dostala neoficiální jméno „Nejkrásnější květinová vesnice Rakouska“ musí být každému návštěvníkovi ihned jasné. Od jara až do podzimu hýří domy všemi barvami. Ze všech oken a balkónů visí bohatě kvetoucí květiny, které zaplavují celé údolí nejenom nádhernými barvami, ale také vůní a jedinečnou atmosférou.

V oblasti Alpbachu začíná obrovské množství turistických cest. Většina z nich vede do přírodou překypujících Kitzbühelských Alp anebo k jezeru Achensee do pohoří Rofan. Chodit můžete celé dny anebo zvolit jednodenní kratší výlety.

Mezi nejhezčí výlety patří cesta na nejvyšší vrchol v okolí, na Wiedersbergerhorn (2127m), kam můžete dojet na kole, dojít pěšky anebo lanovkou až do 1880 m, kde pod vrcholem začíná velkoryse pojatá panoramatická stezka. Okružní stezka, jež nabízí nádherné výhledy, trvá asi 2 hodiny.

Nejmenší Rattenberg

Nejmenší město Rakouska, které je díky své poloze na dně údolí, u řeky Inn velmi dobře přístupné nejen na kole. Region je velmi bohatý na skláře, kteří tu už po staletí vytváří svá krásná mistrovská díla.  Žije tu také mnoho výborných kuchařů, kteří vám v restauracích a hospůdkách rádi připraví místní speciality.

Nejoblíbenějším výletním cílem mezi Albachtalalskými jezery je Zireiner See, které leží v nadmořské výšce 1800 m uprostřed nádherných horských scenérií a je nejvíce fotografovaným jezerem v Tyrolsku. Dostane se k němu nejlépe z Rattenbergu autobusem do zastávky Kramsach, kde pomocí sedačkové lanovky vyjedete na Sonnwendjoch (1785 m). Odtud se po turistické hřebenové cestě dostanete k jezeru za pár desítek minut. Doporučujeme však si cestu protáhnout až na 7 km vzdálenou chatu Erfurter Hütte, kde se můžete občerstvit, přespat anebo jen pokochat překrásnou polohou a výhledem a vrátit se kolem jezera Zireiner zpět.

Další z mnoha možností je ze stejného nástupního místa, tedy z horní stanice lanovky Sonnwendjoch (1785 m) podstoupit dvoudenní trek. Jedná se o velmi známou panoramatickou cestu pohořím Rofan. Vede také kolem jezera Zireiner a pokračuje cestou, spojující idylickou krajinu s drsnou tváří Tyrolských Alp.

Přespat můžete na Schermsteinalm Alpine Pasture Hütte a hned ráno za doprovodu východu slunce nad vznešenými vrcholy Rosskopf (2246 m) a Seekarspitze (2261 m) sejít do Maurachu, ležícím na jihu jezera Achensee. Celkově trek měří jen okolo 15 km, vyžaduje však dobré boty a dobrou fyzickou kondičku.

Tirol

Tyrolsko je ideálním místem pro trávení letní dovolené. Během jednoho dne můžete smočit unavená chodidla po horské túře v největším tyrolskémjezeře Achensee. Nebo zažít trochu adrenalinu při raftingu na divoké vodě ve východním Tyrolsku (Osttirol). Další informace a tipy na strávení léta v Tyrolsku najdete na webových stránkáchwww.tyrolsko.cz/horske-leto.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: