Objeďte s námi svět! Letos to bude minimálně dvakrát

Objeďte s námi svět! Letos to bude minimálně dvakrát

Třetí ročník cestovatelského festivalu Na@Na se letos uskuteční v Kutné Hoře, a to v sobotu 6. října 2018 v GASKu (Galerie Středočeského kraje).

Do prostor Jezuitské koleje (GASK je partnerem akce a zde sídlí) přijede povyprávět o svých cestách fotograf Pavel Svoboda, průkopník pomalého cestování Matouš Vinš, autorka knihy Kde ženy vládnou Kateřina Karásková i další.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Programfestivalu Na@Na (Na podzim Na cestě / Na cestě Na sněhu / Na jaře Na cestě / Na cestě Na slunci) bude zahájen v 11:30 a diváci se mohou těšit na sedm přednášek, dobré jídlo, kvalitní čaj a letošní novinku: minikoncert mladičké písničkářky Pavlíny Černocké.

„Celý festival je koncipován jako nezisková akce, ani já, ani nikdo z dobrovolníků z ní nic nemáme, naopak většina z nás něco vkládá,“ říká hlavní organizátor festivalu Jiří Kalát. Stejně tak do programu mnoho vkládají i naši přednášející, díky jejichž povídání se podíváme do Albánie, Argentiny, Chile, Španělska, Nepálu a dvakrát objedeme svět, jednou se projedeme na motorkách a jednou zase nahlédneme do tajemství stále živých matriarchátů.

Organizátoři festivalu Na@Na chtějí ukázat lidem, že cestovat se dá jakkoliv, kdykoliv, v jakémkoli věku i s jakýmkoliv rozpočtem. Chtějí vytvořit platformu pro setkávání cestovatelů a lidí. Festival je určen pro širokou veřejnost a tomu jsou uzpůsobeny i ceny.  „Chtěl bych, aby lidé mohli strávit odpoledne plné přednášek bez toho, aby je to zruinovalo nebo je neustále obtěžovaly reklamy na cestovní kanceláře nebo společnosti nabízející pojištění,“ říká Kalát.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: