Obaly Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack

Obaly Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack

„A je to v pytli…“, tato slova pronášíme většinou, pokud se něco nedaří. V případě nepromokavých sáčků či pytlů Ultra-Sil Dry Sack od firmy Sea to Summit to ovšem bude přesně naopak. Pokud potřebujeme cokoliv ochránit před vodou, pak v tomto pytli se to podaří …

Údaje výrobce:
Ultra-Sil Dry Sack
Materiál: Ultra-Sil – polyuretanem zatírána a silikonizovaná Cordura
Barevné varianty: Modrá, červená, zelená
Velikosti: 1l až 35 l
Hmotnost: 20 – 65 g
Infocena: podle velikosti od 166 do 487,- Kč
Dodává: Warmpeace

„A je to v pytli…“, tato slova pronášíme většinou, pokud se něco nedaří. V případě nepromokavých sáčků či pytlů Ultra-Sil Dry Sack od firmy Sea to Summit to ovšem bude přesně naopak. Pokud potřebujeme cokoliv ochránit před vodou, pak v tomto pytli se to podaří.

Navíc jsou sáčky Ultra-Sil krásnou ukázkou toho, jak se dá z dobrého výrobku udělat ještě lepší. Základní myšlenkou jsou klasické nepromokavé sáčky Dry Sack. Ovšem Ultra-Sil jsou vyrobeny z tenké silikonizované Cordury. Díky tomu jsou stále 100% nepromokavé, ale výrazně lehčí, skladnější a přitom stále opravdu odolné.

To, že nepromokavé obaly mají v outdooru sto a jedno použití, snad ani třeba psát. V nabídce je sedm velikostí od 1 do 35 litrů vnitřního objemu s hmotností 20 až 65 g a ve třech výrazných barvách a to ve světle modré, světle zelené a červené. Velikosti 1 až 4 litry mají jednoduchý plochý střih a větší velikosti mají vložené kulaté dno pro lepší využití prostoru. Změřili jsme rozměry velikostí 20 l a 4 l. Sáček o velikosti 20 litrů má hmotnost 46 g (výrobce udává 50g), při položení do plochy je šířka 37 cm, délka v bočním švu 59 cm, ve dně je všitý kruhový díl o průměru 25 cm (dle výrobce jsou rozměry 25 x 61 cm). Sáček 4 litry má hmotnost 26 g (výrobce udává 26g), při položení do plochy je délka 37 cm, šířka 23,5 cm (dle výrobce 38 x 24 cm), střih je jednoduchý, obdélníkový.

Obaly Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack
Obaly Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack

Zavírání je klasické a osvědčené rolovací jako u lodních pytlů s tím, že hrana k zavírání je z pevného plastu a protikus je vyztužený hypalonem, který na rozdíl od klasických a často používaných popruhů nenasákává vodu. Sáček zavíráme rolováním směrem přes plastovou hranu. Pokud se zavírání minimálně 3 krát otočí, je vodotěsné uzavření opravdu jisté. Zavřený sáček se potom pojistí zacvaknutím malé plastové spony.

Transparentní zátěr a malá gramáž tkaniny způsobují, že tkanina je částečně průhledná, což dodává sáčkům subtilní vzhled. Ale ve skutečnosti je materiál opravdu odolný, jak dokázal praktický test, kdy na sáček naplněný vzduchem se postavil kolega a sáček neprasknul! A navíc jsou výrazné nápisy a barvy i přes zavřený sáček viditelné, což je opravdu příjemný bonus. Sáčky mají lepené švy a příjemný je také silikonizovaný materiál. Povrch sáčku je hladký, takže se dobře vytahuje i z naplněného batohu, nikde se nezachytává a nedrhne, což u zatíraných látek, pokud se tře zátěr o zátěr, často bývá.

Zátěžové testy – prázdné obaly, dynamické zatížení 80 – 90 kg:

Obaly Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack
Obaly Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack

Takže pokud potřebujete lehký, pevný a přitom nepromokavý obal, zkuste sáčky Ultra-Sil. Že mají dobrou pověst, o tom svědčí i prestižní ocenění Bacpacker Editors Choice z roku 2006.

© Svět outdooru, září 2008, text Jan Hotmar, foto Jan Hotmar a Petr Macháček

Zkušenosti čtenářů

mamba

Hezky PR… Kolik za podobne clanky redakce dostava?

Rujir

@mamba: A ako by to podla teba malo byt napisane, aby si to nepovazoval za PR? Osobne vlastnim najmensi lodacik a na doklady a mobil je na horach uplne paradny. Fakt si nemozem stazovat. Rovnako sa osvedcil na splavoch ako obal na fotak. No to som ale hnusny PR a dokonca zadarmo! Vsak?

Jiří Červinka

Abychom se mohli ucházet o důvěru čtenářů, zásadně vždy označujeme PR texty už v názvu celého článku a pak ještě dvakrát v samotném článku, aby se čtenář mohl orientovat, že jde o placený text. Naopak neoznačené články, jako je tento, vyjadřují názor redakce, který výrobce nebo dovozce nemůže nijak ovlivnit (a že se o to tu a tam docela snaží). Je pravda, že zrovna v tomhle článku nejsou žádné kritické připomínky, což působí divně. Ale jestliže tester nemá výhrady, pak to znamneá, že na žádné problémy nenarazil. Chápeme, že důvěru všech si těžko získáme, takže podobné hlasy o PR se budou vždy objevovat. Ale můžete si projít stovky našich textů a nikde v komentářich nenajdete. že bychom někdy pochválili šmejd.

Hana Šlejmarová

Dobrý den,
chci se zeptat, zda je možno tento vak použít samostatně do lodi,jako klasický lodní vak, nebo je to pouze vložka do batohu? Tato informace se nikde na internetu neudává. Děkuji Šlejmarová

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: