O víkendu se rozběhne 10. ročník extrémního závodu 5BV

O víkendu se rozběhne 10. ročník extrémního závodu 5BV

  Co znamená zkratka „5BV“? Než odhalím celý název, tak ještě napovím, že se jedná o jeden z nejtěžších, ne-li nejtěžší závod v ČR vůbec.

Většina z vás už asi ví, o čem je řeč. Ano, je tady další ročník závodu Pět beskydských vrcholů, který nabídne další heroické výkony!

V čem spočívá ta „extrémnost“?

Úkolem závodníků je obejít pět beskydských vrcholů, jak název napovídá. Pravděpodobná délka trati je 120 kilometrů. „Vtip“ je v tom, že na to mají maximálně 34 hodin a první etapu trati se dozví až na startu. Teprve na každém dalším vrcholu zjistí, kudy se budou ubírat jejich další kroky. Morální pomoc může spočívat v tom, že závod se absolvuje ve dvojicích. Někdy však může být tato skutečnost na škodu, protože situace, kterými si dvojice při závodě projdou, doslova válcují jejich psychiku!

Z webu pořadatelů: „Trať je předem stanovena tak, aby nebylo možné ji pro běžného smrtelníka překonat.“

Důkazem, že akce je opravdovou výzvou, jsou počty závodníků. Letos se závodu účastní 300 týmů (600 závodníků). Start závodu je naplánován na pátek 12. 10. 2012 ve  22:00 hodin.

Chcete se zúčastnit?

Tak letos už je to asi pasé. O 5BV je enormní zájem a registrace probíhá ve třech kolech. To poslední bylo letos vypsáno na 1.7. – 31. 7. Většinou je to tak, že hned po půlnoci se strhne bitva o každé volné místečko a opozdilci nemají šanci.

Ale vždy se najde pár týmů, které si účast rozmyslí a svoji registraci se snaží ještě před závodem prodat.

Motto 5BV

Zážitek nemusí být příjemný, hlavně aby byl velmi silný.

5BV vás zajímá?

Pokud vám mohu doporučit nějaké další čtení o 5BV, tak je to určitě popis průběhu závodu z roku 2010 očima Ondřeje Šimika. V článku se dočtete také mnoho zajímavých informací z přípravy na závod. Další informace se dozvíte na oficiálním webu závodu.

Reportáž ze 7. ročníku

S využitím 5bv.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: