HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Nový ženský rekord na klasice The Nose

Nový ženský rekord na klasice The Nose

The Nose je jedna z klasik, co se týče původních cest na legendárním El Capitanovi. Linie dlouhá 880 metrů (31 délek) je velmi sledovaná a každé překonání rekordu je hned vykřičeno do světa. O další hodně hlasitý výkřik se 29. září postaraly Mayan Smith-Gobatová (34) a Libby Sauterová, a to časem 5 hodin a 39 minut.

Novozélandsko-americký tým překonal bývalý rekord o více než hodinu a půl. Ten měl hodnotu 7 hodin a 26 minut a opět v něm měla prsty Gobatová, když ho teprve před rokem vytvořila s jinou spolulezkyní Chantel Astorgovou (USA).

Cesta The Nose, foto: forum.unscanned.com

V poslední době je na The Nose poměrně rušno, za 16 měsíců na této cestě padly už tři rekordy.

adidas

Mayan Smith-Gobatová
patří už několik let do lezeckého týmu, který sdružuje firma adidas. Pokud se chcete o Mayan dozvědět více informací, tak mrkněte na stránky adidas.com, kde je s ní rozhovor. V tom se dozvíte třeba to, jaké cesty řadí ke svým největším úspěchům, kolik času tráví lezením, její vzor apod.

Vývoj ženského rekordu na The Nose

2012 (září) – 07:26 Mayan Smith-Gobatová a Chantel Astorgová

2012 (červen) – 10:19 Jes Meirisová a Quinn Brettová

2011 – 10:40 Libby Sauterová & Chantel Astorgová

Sami vidíte, že jména se docela opakují. Zejména mezi trojicí Gobatová-Astorgová-Sauterová, které vytvořily už tři různé rekordní páry. To bylo jen tak pro zajímavost Usmívající se. Ještě doplním, že Alex Honnold a Hans Florine (oba USA) to loni stihli za pouhé 2 hodiny 23 minut a 46 sekund. To je také aktuální rekord a docela úprk na téměř kilometrové cestě za VI UIAA.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: