Nový vodácký průvodce po Orlici

Nový vodácký průvodce po Orlici

U většiny našich větších řek, populárních mezi vodáckými turisty, jsme zvyklí na podrobné kilometráže, ve kterých se dočteme v podstatě vše od všech důležitých míst na řece a v jejím těsném okolí až po tipy na zajímavosti kolem řeky. Je potěšující, že se do hledáčku vodáků již začínají dostávat i menší řeky, na které jezdí vodáci hledat klid a ne fronty na jezech a tlačenici v kempech.

Už i okolo těchto řek navíc vzniká potřebné zázemí a tak není nutné nocovat načerno někomu na louce nebo zahradě. I když i to má svoje kouzlo a romantiku, ale majitelé pozemků pro toto mají stále menší pochopení.

Jednou z takovýchto řek, která se nyní otevírá pro vodáky hledající podobný klid je řeka Orlice. Na vodáky je připravena i díky běžícímu projektu „Vodácká řeka Orlice“ podpořeného z Evropské unie. Jedním z jeho hlavních počinů je pak i průvodce po Orlici, který připravila agentura DRING Consulting. Dostupný je v tištěné i elektronické podobě a naleznete v něm vše důležité, co k plavbě po Orlici budete potřebovat. Kromě klasické kilometráže naleznete v průvodci i schematické nákresy jezů s jednoduchými popisy a značením o obnášení nebo sjíždění jezu. U každého jezu nechybí vysvětlení toho, čím je nebezpečný a pro jej tedy obnést.

Kromě části, která se zabývá samotnou řekou, naleznete v průvodci i mnoho tipů na výlety v okolí řeky. Využít lze jak pěší tak třeba cyklistické či in-line varianty. Zázemí okolo řeky je vskutku široké.

Pokud tedy hledáte nějakou netradiční řeku pro vaši dovolenou, bude Orlice určitě jednou z možných voleb. Určitě si dosyta užijete vodácky i turisticky a nebude problém vzít s sebou i děti. Nově vzniklý průvodce vám pak jistě bude platným pomocníkem. V elektronické verzi si jej můžete stáhnout nebo prohlédnout na webu Orlických hor. V tištěné podobě bude k dostání v informačních centrech, vodáckých půjčovnách a na vodáckých akcích.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: