Nový Singletrail Moravský kras stojí za návštěvu!

Nový Singletrail Moravský kras stojí za návštěvu!

V Jedovnicích, přibližně 20 km od Brna, otevřeli letos na jaře nové trailové strezky. Pokud vyšlápnete společnýstoupací trail vedoucí do kopců od rybníka Olšovec, můžete si vybrat ze tří variant sjezdu. Každá je z nich je trochu jiná a dohromady měří přibližně 20 km.

I když na traily je jezdí většinou kvůli cestě dolů, stoupací stezka je sama o sobě docela zábavná. Kroutí se po lese nahoru a občas i dolů a tak vám stoupání rychle uběhne. Nahoře narazíte na rozcestí a můžete vybírat trasu. Traily vedou po nezpevněných stezkách a někoho možná překvapí, že ne vždycky jen z kopce, občas musíte i trochu zašlapat.

Jaký si to uděláš, takový to máš

Ani jedna ze tří stezek není nijak extrémně náročná a zvládne je projet i cyklista začátečník nebo dítě, aniž by ho čekalo přenášení skoků nebo těžkých úseků a jeho kolo se odlepilo od země. Pokud máte ale rádi adrenalin, stačí pustit brzdy a klopené zatáčky, boule a skoky si můžete užít podle svého gusta.

Každá ze tří variant je trochu jiná a trochu jinak zaměřená. Jednička, která vede hned od rozcestí, vás povozí po lese sem a tam. Také si zde budete muset „nejvíc“ šlápnout nahoru, na trase vás čeká pár menších výjezdů.

Abyste se dostali na dvojku, musíte popojet od rozcestí po lesní cestě trochu dál. Nemusíte mít ale strach, vše je dobře označené. Tady to můžete rozjet v parádních zatáčkách a na konci vám bude líto, že trasa už končí. Trail je označen jako červený, ale co se týče náročnosti, srovnatelný s prvním.  Nelekněte se, trail končí (tak jako začínal) trochu dál od rybníka Olšovec. Ale i cesta zpět je dobře označená.

Trojka je ze všeho nejkratší, označená jako „černá“, ale rozhodně se toho nemusíte bát. Není dlouhá, sjedete po ní přímo k rybníku, ale zato si na ní můžete nejvíce zaskákat, užít všechny ty velbloudy a boule, co mají cyklisti tak rádi. Opět ale platí, i začátečník tuto trasu dokáže projet, aniž by musel slézat z kola, pokud bude mít pevnou ruku na brzdě.

Po jízdě koupání a dobrý oběd

„Zázemí“ stezek leží u rybníka Olšovec. Můžete zde využít půjčovnu kol Giant, parkoviště, restauraci i sociální zařízení. Pokud byste byli zdaleka, můžete přenocovat v místním kempu. Letní výlet můžete také zakončit koupáním v rybníce a posezením u piva či kofoly.

Vyplatí se přivstat si vyrazit hned ráno, obzvlášť pokud si stezky chcete užít ve vyšší rychlosti. Díky dostupnosti a nenáročnosti sjezdů sem míří na rodinné výlety i rodinky s dětmi z celého okolí, proto by se mohlo stát, že než to někde pořádně pustíte, budete muset dávat dlouuuhý náskok. Kdo by čekal, že zde najde vyžití od pátku až do neděle a traily budou srovnatelné délkou a náročností třeba s Rychlebskými stezkami, bude zklamaný. Rozhodně ale Singletrail Moravský kras stojí za návštěvu a můžete si zde užít pohodový den na kole!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: