Nový adrenalinový zážitek – flyboard + VIDEO

Nový adrenalinový zážitek – flyboard + VIDEO

  Je to žhavá novinka uplynulého léta – flyboard. Buďte delfínem i supermanem! A v čem tento adrenalinový kousek spočívá?

Ryba, nebo rak?

Firma Zapata Racing, jejímž vlastníkem je Frank Zapata – milovník vodních sportů, adrenalinu a rychlosti -, přišla loňské léto s úplnou novinkou, a to s „flyboardem“. Speciální zařízení upevněné na nohách za pomocí tlaku vody a vzduchu v hadici vedoucí z vodního skútru dokáže udělat z člověka nadliského obojživelníka – pod vodou je možné plout rychlostí a ladností delfína, vysoko nad hladinou je poté možné předvádět akrobatické kousky jako superman! Tlak v hadici se dá regulovat spínači v zařízení na rukách, které funguje na obdobném principu jako lyžařské hůlky při zimním sjezdování pro udržení stability.

Firma Zapata Racing na svém oficiálním webu uvádí, že má k dispozici dva prototypy tohoto zařízení – „jednomužný“ a „dvoumužný“, přičemž je základní rozdíl (tedy mimo jiné dílčí) v tom, zda vodní skútr s připojenou hadicí ženoucí vodu a vzduch do zařízení na nohách „flyboardisty“ stojí na jednom místě bez obsluhy, nebo zda je na něm váš „flyboardový parťák“ a vy se můžete pohybovat nezávisle na délce hadice, protože parťák reaguje na směr vašeho pohybu. Cena ani dostupnost zatím na webu uvedeny nejsou, takže se musíme nechat překvapit, s čím firma po loňském testování přijde!

Z videa i oficiálního je webu patrné, že ovládání je velmi intuitivní, školení k obsluze údajně probíhají řádově v minutách (maximálně hodina bez instruktora) – poté vás již čeká hodiny zábavy dle vašich akrobatických a adrenalinových dispozic (a samozřejmě i finančních). Zda hrozí nějaká vážnější zranění či jak náročný sport na fyzickou kondici flyboarding je, se bohužel nikde nepíše.

Dost však bylo mých nezasvěcených řečí, vše podstatné vám osvětlí následující video! A třeba už budete vědět, co byste chtěli v létě vyzkoušet!

Zdroj: zapata-racing.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: