Novinky značky P.A.C. na ISPO 2022: udržitelnost a inovace

Novinky značky P.A.C. na ISPO 2022: udržitelnost a inovace

Mladá německá značka funkčních čepic, šátků a ponožek propojuje tradici, udržitelný přístup k výrobě a využití inovativních technologií. Na mezinárodním veletrhu ISPO v Mnichově v listopadu 2022 byly k vidění jejich nejzajímavější kousky – třeba ponožky a šátky odpuzující hmyz, výrobky z recyklovaných materiálů i barvené přírodními barvivy. Pojďme si vše prohlédnout podrobněji!

Téma ekologie a udržitelnosti rezonuje na veletrhu ISPO posledních pár let čím dál tím intenzivněji. Outdoorové značky se předhání ve vývoji produktů s minimálním dopadem na životní prostředí. Prim hrají recyklované a recyklovatelné materiály, udržitelnější proces výroby i minimalizace dopravy přes půl světa. A právě na tomto poli patří značka P.A.C. k jedněm z nejpokrokovějších.

Udržitelnost není jen heslo

Výroba produktů německé rodinné firmy P.A.C. totiž nesídlí nikde v čínské průmyslové zóně, ale v zelené továrně ve městě Schweinfurt na severozápadě Bavorska. Pár let starý výrobní a kancelářský komplex je zcela uhlíkově neutrální, disponuje vlastní elektřinou ze solárních panelů i špičkovou technologií pro výrobu. Výrobky P.A.C tedy mohou hrdě nosit označení Made in Germany.

Recyklované materiály

To, že výrobci usilující o minimální ekologický dopad výroby volí materiály vyrobené recyklací PET lahví nebo odpadu z moře, je v outdoorové branži i dalším oděvním průmyslu poměrně rozšířeným fenoménem. Co ale u firmy P.A.C. obdivujeme, je využití léta vyvíjené technologie na recyklaci vlny, která se jen tak nevidí. Vlna je sama o sobě vyzdvihována nejen pro své skvělé funkční vlastnosti, ale také jako jeden z přírodních obnovitelných a odbouratelných materiálů s poměrně malým dopadem na životní prostředí. I tak však není produkce vlny zcela bez negativních ekologických dopadů, proto je její opakované použití dalším krokem k redukci odpadu i využívání přírodních zdrojů. Značka P.A.C. tak udává směr novým trendům.

Revoluční technologie na recyklaci vlny je dalším krokem k redukci odpadu i šetrnějšímu využívání přírodních zdrojů. P.A.C. na ISPO 2022
Revoluční technologie na recyklaci vlny je dalším krokem k redukci odpadu i šetrnějšímu využívání přírodních zdrojů. P.A.C. na ISPO 2022

Technologie odpuzující hmyz

Také vás v létě obtěžuje zájem komárů a klíšťat? Jedním z výrobků, které nás na ISPO nadchly, byly právě ponožky, čepice, čelenky a šátky s revoluční úpravou odpuzující hmyz. P.A.C. využívá technologii, která nepříjemný hmyz odpuzuje okamžitě podobně jako repelent. To se zdá jako šikovnější i šetrnější řešení oproti jiným produktům s antiinsect úpravou na bázi DEET, které hmyz (veškerý včetně neškodných druhů) po 10-15 minutách zabije.

Přírodní barviva

Třešničkou na dortu udržitelné produkce je kolekce multifunkčních šátků Merino Nature. Nejen, že jsou vyrobené z přírodního materiálu, ale také pro jejich barvení nebyla využita žádná chemie. Všechny čtyři barevné varianty šátku jsou obarvené přírodními barvivy z rostlin. 100 % přírodní, bez kompromisů.

Zkušenosti čtenářů

Jana

Páni, to je zajímavých novinek!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: