Montura: nová kolekce technického oblečení pro lepší výkony

Montura: nová kolekce technického oblečení pro lepší výkony

Italská značka a její novinky v kolekci na rok 2023. Na co se můžete těšit? Na kompletní řadu oblečení do zimních hor. A u všech produktů vždy na perfektní střihy a kvalitní materiály.

MONTURA – NAJDI SI SVOU CESTU

To je moto italské značky, která nedělá kompromisy v kvalitě materiálů ani zpracování a je známá pro své perfektně padnoucí střihy. Tím si získala oblibu nejen u nadšených sportovců, ale taky u celé řady profesionálních složek, a to nejenom v zahraničí, ale i u nás doma. Čím je tedy Montura výjimečná?

HYBRIDNÍ KONSTRUKCE PRO LEPŠÍ VÝKON

Montura má jako jedna z mála značek vlastní technologicky vývoj, a tedy disponuje vlastními patentovanými materiály jako je např. jejich voděodolná membrána Pro Meteo. Produkty Montura vytváří převážné z tzv. hybridních konstrukci. Tedy na jednom produktu je vždy kombinace několika materiálu podle potřeby. Odlehčené materiály na zádech a v podpaží pro lepší větraní, naopak zesílena voděodolná ramena a kapuce apod.

NEJVĚTŠÍ PECKY NA DALŠÍ SEZÓNU PODLE REDAKCE SVĚTA OUTDOORU

V rámci kolekce podzim zima 2022/2023 představuje Montura několik zimních variant produktu, které se osvědčily v lehčím provedení. Přidáním zateplení a často také i kapuce se nabízí příjemná a pro hodně uživatelů preferovanější varianta.

INSIGHT HYBRID S KAPUCÍYARU CROSS GTX®ALP RACE JACKET
Letní novinka v teplejší variantě s kapuci. Bunda, která se stala rychle velmi oblíbenou dostala teplejší ségru s kapucí pro chladnější podmínky. Tenka zateplovací mikina/bunda. Hybridní konstrukce, kdy ramena a hrudník jsou vice chráněné i proti větru a lehkému deštíku…odlehčené ventilační panely v podpaží.Legendární boty v syntetické variantě s goretexovou voděodolnou membránou. Lehké a extra prodyšné, ideální pro turistiku, ale díky pevné podrážce Vibram® Duratrek také pro via ferraty.Do této zateplovací bundy byla přidána novější generace materiálu Comfortemp Quickdry. Tenká univerzální zateplovačka.
Cena: 6 990 KčCena: 4 290 KčCena: 6 290 Kč
SUMMITBLACK ICE
Nová generace oblíbené péřovky nyní s voděodolnou povrchovou úpravou. Jedná se o propracovaný kousek, který nejenom skvěle sedí, ale hlavně i hřeje. A navíc uvnitř naleznete dvojici velkorysých kapes, do kterých dáte rukavice, čepici nebo celé skialpové pásy.Kalhoty, které byly stvořeny pro skialpy i zimní turistiku, klidně i VHT. Lehce zateplené, dvojité rozepínací nohavice, odolný softshell na povrchu pro kompletní ochranu.
Cena: 10 690 KčCena: 6 990 Kč

KOMENTÁŘE SVĚTA OUTDOORU

ALP RACE JACKET

Do této zateplovací bundy byla přidána novější generace materiálu Comfortemp Quickdry. Tenká univerzální zateplovačka. Minimální hmotnost, ale velmi příjemně hřejivá. Atletický střih a minimální objem při sbalení. Poskytovala během recenze tepelný komfort na krkonošských hřebenech při vodění skialpových túr. Líbila se nám dobře padnoucí kapuce, zateplené konce rukávů s otvory na palce a vnitřní síťované kapsy na uložení rukavic, čepice nebo pásů.

Montura Alp Race Jacket - Prodloužené rukávy, dobře padnoucí kapuce
Montura Alp Race Jacket – Prodloužené rukávy, dobře padnoucí kapuce

BLACK ICE

Kalhoty, které byly stvořeny pro skialpy i zimní turistiku, klidně i VHT. Lehce zateplené, dvojité rozepínací nohavice, odolný softshell na povrchu pro kompletní ochranu. Jedná se o volnější kalhoty, které díky rozepínání nohavic s velmi zajímavým technickým řešením přetáhnete i přes lyžáky. Větrat lze pomocí větráků a věci uložit do spousty kapes včetně dvou stehenních. Za mě špičkové kalhoty pro všechny, kteří chodí na lyžích a nejsou závodníci.

Montura Black Ice - Stahování v pase a skvělé kapsy na stehnech
Montura Black Ice – Stahování v pase a skvělé kapsy na stehnech

SUMMIT PÉŘOVKA

Nová generace oblíbené péřovky nyní s voděodolnou povrchovou úpravou. Za redakci Světa outdooru můžeme potvrdit, že tahle péřovka budila pozornost na ledech, skialpech, ale i ve skalách. Jedná se o propracovaný kousek, který nejenom skvěle sedí, ale hlavně i hřeje. A navíc uvnitř naleznete dvojici velkorysých kapes, do kterých dáte rukavice, čepici nebo celé skialpové pásy. Anebo při lezení lezečky, které vám z pod bundy nebudou vypadávat. Takže už vám nikdy nebude zima ve skalách nebo na ledech.

Montura Summit - Testováno na krkonošských skalách
Montura Summit – Testováno na jarních krkonošských skalách

UNIKÁTNÍ MATERIÁLY MONTURA

PRO – METEO

pro-meteo-waterproof-material-monturaMembrána z dílny Montury. Tkaniny s technologií PRO-METEO jsou navrženy tak, aby zajistily dlouhou životnost, zaručují lehkost, ideální pohodlí a vysokou ochranu proti povětrnostním vlivům.

VIBRAM DURATREK

Vibram-material-monturaPodrážky firmy Vibram není potřeba představovat. Špičková směs Duratrek vyniká svou trakcí, stabilitou a rozložením hmotnosti.

COMFORTEMP QUICKDRY

COMFORTEMP-QUICKDRY-material-monturaSyntetické zateplení, které vyniká svou vysokou výhřevností při nízké hmotnosti (pouhých 60 g/m2). Jedná se o vůbec první izolaci vyrobenou z vláknitých kuliček. Inovativní alternativa prachového peří s optimální prodyšností.
Celá kolekce navazuje na zkušenosti získané s předešlými materiály a technologickými postupy. U všech produktu se můžeme opět spolehnout na perfektně padnoucí střihy a nekompromisní kvalitu. Jak je u Montury vlastně dobrým zvykem.

MONTURA

montura-m2Italská značka už dávno není v našich končinách neznámou. Tato značka má vlastní vývojová centra v Itálii, proto je její pokrok opravdu rychlý. Kromě jiných klade Montura velký důraz na funkční detail. Ať už používání speciálních materiálů, inovativní zpracování švů a zipů nebo používání různých barevných kombinací.

www.montura.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: