NOVÉ PECKY Z DECATHLONU

NOVÉ PECKY Z DECATHLONU

Stvořeny a vymyšleny outdoorovými nadšenci, kteří od roku 2014 pracují v MOUNTAIN STORE – Mezinárodní designové centrum Decathlon v Passy pro horské značky jako je turistika, trekking, kempování, zimní sporty a hory a jízda na kole. V tomto centrum působí více než 550 spolupracovníků a funguje jako centrum mezi designérskými týmy, produktovými manažery, inženýry a horskými nadšenci po celém světě. Co je tedy v Decathlonu na sezónu 2024 nového nebo inovovaného?

QUECHUA BATOH ROLLTOP MH 500 LIGHT

QUECHUA navrhla tento batoh o hmotnosti 780 g a objemu 22 l jako lehkého a praktického společníka na turistiku. Lehký batoh MH550 s několika chytrými detaily a kapsami. Aby se snížil dopad související s barvením, použily týmy návrhářů na tomto batohu techniku ​​barvení jedné příze (bi-ton). Jedná se o míchání obarvených a nebarvených přízí během tkaní.

Komentář redakce SO: Rychle a zběsile. I proti přesile!

QUECHUA BUNDA ULTRALIGHT 4 SECONDS – DOSTUPNÁ OD LÉTA 2024

Jediným pohybem vytáhnout bundu z bederního pásu? Jde to! Uvnitř bederního pásu s uloženými klíči, telefonem, cereálními tyčinkami a vodou se nachází i technická bunda, kterou lze okamžitě i za chůze vybalit a obléknout. Ultralehká, větruodolná a prodyšná bunda s vodotěsností 10 000 mm.

Komentář redakce SO: A máte to v kapse!

QUECHUA TURISTICKÉ LNĚNÉ KALHOTY NH500

Moderní, všestranné a pohodlné kalhoty nejenom pro letní výlety. Látka je vyrobena z 99% přírodních vláken (18% bavlna, 33% len, 48% Lyocell).

Komentář redakce SO: A během letních toulek můžete přemýšlet, co že je to poslední procento ve složení.

QUECHUA TRIČKO MH500

Řada triček ze syntetického materiálu, který usnadňuje odpařování potu a rychle schne. Pružný úplet (bez elastanu) poskytuje neomezenou volnost pohybu během cvičení. Polyester, hlavní složka tohoto trička, je 100% recyklovaný.

Komentář redakce SO: A bavlnáři nebudou mít co žrát!?

QUECHUA TURISTICKÉ NEPROMOKAVÉ BOTY MH500

QUECHUA vyvinula 3 varianty této ikonické boty MH500, aby splnila všechna očekávání milovníků turistiky. Lehký a prodyšný model. 25 % kaučuku je recyklováno na biologické bázi. Také další materiály jsou použity z výrobního odpadu nebo produktů určených k vyhození. Ty se aplikují na části chodidla, jazyku a podšívku.

Komentář redakce SO: Odpad? To je nápad!

SAMOROZKLÁDACÍ STAN 2 SECONDS XL F&B | 2 A 3 MÍSTNÝ STAN

Řada ikonických stanů 2Seconds dostala další vylepšení! Co je tedy nového v roce 2024? Na bocích a vzadu byly přidány ventilační systémy pro lepší cirkulaci vzduchu, které se ovládají zevnitř stanu. Zlepšeno bylo i balení stanu. To vše s prověřenou technologií Fresh&Black, která blokuje světlo a udržuje vás v temnu a v chladu.

Komentář redakce SO: Viděli jsme v akci a zase o kousek lepší stan.

FORCLAZ BATOH TRAVEL 500 ORGANIZER 40

Tento cestovní batoh o objemu 40 l byl vyvinut ve spolupráci s cestovatelskými nadšenci. Jejich 417 odpovědí v úvodní studii pomohlo identifikovat uspořádání a konstrukci batohu. Vyznačuje se dvoudílným systémem otevírání ve stylu kufru, třemi síťovanými přihrádkami a četnými kapsami přístupnými zvenčí.

Komentář redakce SO: Kdo si tento cestovní batoh pořídí, se doma moc neohřeje!

FORCLAZ PÉŘOVÝ SPACÍ PYTEL MT 900 5 °C

Tento 3-sezónní spací pytel je vyroben tak, aby nabízel pohodlný spánek při teplotách 5 °C a vyšších, s minimální hmotností (velikost 830 g L) a skladností (plnivost 700 CUIN). Spací pytel MT900 5°C je prvním výrobkem DECATHLON plněným recyklovaným prachovým peřím. Barvení podšívky za použití technologie (Bi-ton) – pouze jednou přízí.

Komentář redakce SO: Kdo má peří, ten si věří.

FORCLAZ BATOH MT900 SYMBIUM

Batoh MT900 Symbium je nový trekingový batoh DECATHLON. Je určený k přepravě těžkých nákladů během dlouhých treků. Nahrazení konvenční hliníkové konstrukce dřevem výrazně snižuje dopad batohu na životní prostředí. Ekologicky barvený a recyklovaný polyamid stejně tak.

Komentář redakce SO: Logicky. Bříza je měkké dřevo. Ta netlačí!

FORCLAZ IZOLUJÍCÍ KARIMATKA MT900

Tato trekingová matrace MT900 je lehká a určena je pro 4-sezónní použití (hodnota R 5,4). Při navrhování této matrace designérský tým pečlivě vybíral barvy, které by byly kompatibilní s procesem barvení, aby se snížil značný dopad na životní prostředí spojený s používáním vody, znečištěním a spotřebou energie.

Komentář redakce SO: Tato karimatka brzy v recenzi Světa outdooru.

FORCLAZ STAN TARP MT900

Tento hybridní model stojí mezi trekingovým stanem a plachtou. Pro stavbu vyžaduje pouze dvě turistické hole (model pro 1 osobu váží 930 g a model pro 2 osoby 1.3 kg). Týmy návrhářů vyvinuly stan bez barviv.

Komentář redakce SO: Model pro 2 osoby byl testován redakcí Světa outdooru.

QUECHUA NAFUKOVACÍ STAN NA SPRCHU AIR SECONDS FRESH

Nafukovací sprchový stan, který zajišťuje opravdové pohodlí a soukromí. Snadno se sestavuje díky technologii Airseconds. Na ploše přes 2,5 m² má dva prostory – sprchový kout a koupelnu – a lze jej přizpůsobit pomocí různých úložných doplňků. Též možno použít i jako toaletu.

Komentář redakce SO: Na sucho redakcí Světa outdooru již testováno! Jak sprcha, umyvadlo, tak i záchod.

QUECHUA STAN AIR SECONDS SKYVIEW

Vývojáři QUECHUA vytvořily tento stan ve tvaru bubliny s průhlednou střechou, ve kterém můžete koukat na hvězdy nebo pozorovat stromy z pohodlí lůžka. Přímo z ložnice se ovládá závěs, což vám umožní strávit noc pozorováním hvězd nebo v úplné tmě. Zcela nová technologie nafukování s malým a tichým vestavěným ventilátorem usnadňuje stavbu stanu.

Komentář redakce SO: Díky přechodové komoře jsme si při prohlídce připadali jako kosmonauti a pak jsem opravdu viděli tím velikým oknem na stropě i hvězdy.

SIMOND LEZEČKY EDGE – DOSTUPNÉ OD ČERVNA 2024

Vývojáři SIMOND ve spolupráci s bratry Bassou a Mickaelem MAWEM, oba šampioni v lezení a členové atletického týmu DECATHLON vyvinuli novou lezečku, která má zesílenou zónu na špičce a na patě. Guma Vibram XS Grip zajišťuje optimální trakci a bi-podešev poskytuje flexibilitu.

Komentář redakce SO: Jakmile dorazí, dáme vám vědět.

SIMOND LANO COVERSHIELD 9MM – NA TRHU DOSTUPNÉ V DRUHÉ POLOVINĚ ROKU 2024

Toto velmi lehké lano (54 g/m pro průměr 9 mm) s patentovanou technologií Covershield je odolnější proti oděru a ostrým hranám. Splňuje tři standardy dynamických lan: jednoduché, dvojité a dvojité. Jeho životnost je o 30 % vyšší ve srovnání s běžným trojitým standardním lanem.

Komentář redakce SO: Když vydrží o 30 % víc, tak to je vlastně o 30 % i levnější, logicky ne?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: