Nová cesta v Patagonii!

Nová cesta v Patagonii!

Borci Roger Schäli a Simon Gietl vytvořili novou lezeckou cestu. Po jejich loňské spolupráci při projektu Phantom v italských Dolomitech, se tato švýcarsko-italská dvojice opět setkala v rámci přelezení cesty na Aguja Guillaumet, což je 2579 metrů vysoký vrchol ve známem masívu Fitz Roy, který leží v Patagonii.

Cestu pojmenovali Let´s get wild. Je dlouhá 600 metrů a škrábe se k vrcholu po východní stěně. Byla ohodnocena obtížností 7a (podle UIAA) a lezli ji dva dny.

Simon se k tomuto výstupu vyjádřil takto: „Jsme radostí bez sebe. Podařilo se nám stanout na vrcholu Aguja Guillaumet se západem slunce. O tomto výstupu jsme snili a trénovali na něj velmi intenzivně. Důkazem dobré přípravy je způsob, jakým jsme stěnu vylezli. Bylo to alpským stylem a on-sight, to je prostě fantastické. Jediná vada na kráse je to, že cesta Let´s get wild leží blízko vrcholu Fitz Roy, který dělá vše okolo menším, než ve skutečnosti je. Kdyby se nám styl tohoto výstupu podařil na Fitz Roy, byl by to patrně milník v horolezectví. Ale co není, může být v budoucnu“.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: