Nosítko Chicco Caddy

Nosítko Chicco Caddy

Prvním testem ze seriálu dětských nosítek je nosítko Chicco Caddy. Již na první pohled jde o jednoduché nosítko s rozkládacím rámem z duralových profilů a s jednoduchým nosným systémem.

Údaje výrobce:
Hmotnost: 2,2 kg
Nosnost: 15 kg
Rozměry v cm (š/v/h) : 46/78/48
Rozměry složené krosničky v cm (š/v/h) : 46/83/20
4 barevné kombinace
Infocena: 2399,- Kč
Dodává: Piccollo


Nosítko Chicco Caddy je již na první pohled jednoduché nosítko s rozkládacím rámem z duralových profilů a s jednoduchým nosným systémem. Plusem tohoto nosítka je nízká hmotnost a také jednoduchost konstrukce.

Jak se nám nosítko v testu líbilo? Uživatel především musí vzít v potaz, že se jedná o nosítko s předpokládaným použitím v běžných podmínkách. Oproti svým mnohem vybavenějším konkurentům však nabízí nižší hmotnost a dobrou skladnost. Více napoví obrázky. Při testu jsme Chicco Caddy používali především při kratších vycházkách, na což je tato krosnička nejvhodnější. Používali jsme ji s dítětem vážícím něco málo přes 7 kg. Maximální nosnost udávaná výrobcem je 15 kg. S výhodou je možno krosničku Chicco Caddy složit sklopením madla do plochého tvaru pro přepravu autem či uložení doma aby nezabírala místo.

Jak již bylo zmíněno, velkým plusem tohoto nosítka je nízká hmotnost a také jednoduchost konstrukce. Není zde žádné složité nastavování, ovšem je nutno dodat, že je to na úkor komfortu. Jediný nastavitelný prvek je snadno ovladatelná stříška. Stříšku nelze odstranit, ale díky mechanismu sklápění za záda dítěte nepřekáží a v případě potřeby je stále při ruce, aniž by byla dalším zavazadlem. V případě velkého nečasu je možné stříšku doplnit průhledným plastovým přední dílem, který uzavře celý prostor kolem hlavy. Je snadno připevnitelný zipem po obvodu. Tento plastový díl jsme však prakticky nevyzkoušeli, protože pokud bylo špatné počasí tak jsme krosničku s dítětem nenosili.

Krosnička Chicco Caddy není vybavena nastavitelným nosným systémem a chybí tedy možnost komfortnějšího nastavení pro delší výlety. Nastavitelná je pouze délka nosných popruhů, ale i zde chybí možnost posunu nastavení prsního popruhu. S pevnými ramenními popruhy vyhovuje nosítko spíše na vyšší postavu, což se dá u delších výletů považovat i za výhodu, protože je jasné kdo dítě ponese :-D. Pro pohodlné nesení dítěte, zvláště pokud je již větší a těžší, by byl vhodnější více polstrovaný bederní pás. Zlepšení těchto drobných detailů by zvýšilo komfort nosiče především při nesení dítěte na delší vzdálenosti.

Dítě je v krosničce bezpečně uchyceno pomocí pětibodového upínacího systému. Ramenní upínací popruhy nejsou nijak výrazně polstrovány. Vypodložení polstrováním je pouze v okolí přezky, aby pevný plast dítě netlačil. Posaz dítěte je výškově nastavitelný posunem polstrovaného sedáku ve dvou polohách. Systém zasouvacích plastových hrazdiček se během testu ukázal jako dostatečně pevný a snadný pro manipulaci, stejně jako polstrování okolo přezky. Dítě může sedět jen v jedné poloze, protože konstrukce nosítka je pevná a nelze měnit sklon sedačky, což opět limituje dobu nesení dítěte.

Spíše osobní než funkční výtkou je ne zcela komfortní obsluha pojistky proti složení odklápěcího stojanu. Možná jde jen o zvyk, ale manipulace s pojistkou při sklápění stojanu před nasazením krosničky na záda je náročná a zatím se mi nepodařilo stojan sklopit na první pokus. Navíc je pojistka umístěna na levé straně stojanu, což mně nevyhovuje. Na druhou stranu pojistka drží pevně a při odklopeném stojanu je krosnička postavená na zem s dítětem v klidu stabilní. Pozor samozřejmě na živější dítě, které může krosničku převrátit a ublížit si.

Plusy:
+ hmotnost krosničky
+ jednoduchost konstrukce
+ stříška

Mínusy:
– není nastavitelný nosný systém a prsní popruh
– chybějící ucho pro nasazeni krosny na záda jedním člověkem
– malé úložné prostory

Celkově se jedná o jednoduchou krosničku na kratší výlety, kterou díky dobré skladnosti a jednoduché manipulaci není problém sebou vozit např. v autě, kde nezabere mnoho prostoru. 

Monika Chroustová

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: