Noah Machito: novinka na divokou vodu

Noah Machito: novinka na divokou vodu

Tento rok jsme se dočkali značně přenošeného dítka, Machita. Proč přenošeného? Je to již téměř dva roky, co Noah představil tento model. Téměř dva roky pak dolaďoval design, límec, sedačku a vyvíjel tajné technologie na pokraji magie…

Výrobce: Vladimír Vaňha – Noah

Zkušenosti čtenářů

Mck

Fajn recenze.Zajímavá lo’d. Líbí se mi , že Vladimír nechodí vyšlapanejma cestičkama…
Jen poznámka na okraj: macho- tak jak ho překládáš je pouze přenesený význam. Spanšlsko- česky slovník překládá macho jako: chlápek,kolík,kovadlina, samec,veliký,silný. takže já bych , jak tak znám Vladimíra, hledal význam téhle slovní hříčky někde ve sféře samců, chlápků a siláků.Ikdyž asi zdrobnělejch:-)

Joe

Jo, s tím překladem máš pravdu, macho je skutečně chlapák, samec, v přeneseném slova smyslu pak mužský šovinista. Stačilo trošku vínka od nás z Moravy a Vláďa prozradil, jak to myslel. Šovinistíček je jeho výraz, ne můj;-)

Kuba Turek

Do půjčovny je to moc dobrá loďka, ale že bych si ji za ty prachy koupil, to zase ne. Už je to opravdu dva roky starý design a v téhle oblasti jde pořád všechno rychle dopředu.

Joe

Btw, co novějšího by sis za tyhle prachy v této kategorii koupil? Jistě, jsou novější tvary, ale ty jsou i v bazarech drahé. Jistě, levněji se dá plně vyhovující loď pořídit. A ty který jezdíš Inuendo (nebo už ne?) a řadíš Inazonu mezi rodeovky mi povídej něco o starých designech;-)))

SIMON

Uvadim na pravou miru nazev. Vznikl v dobe, kdy jsme s Ladou pracovali na Avitu. Macho nema cesky protejsek, jeho volnym prekladem je: Muz, jenz na svet a predevsim zeny, pohlizi ze sve sebestrednosti. Koncovka -ito dala tomuto drsnakovi lehke zesmesneni. Tot nazev, ktery je 4 roky stary, tak nevim, Jakube, jestli je ho vhodne pouzit :)). Celkem by mne zajimalo, co za radikalni zmeny v playboatech prinesly uplynule 2 roky, a ktery z nich nabizi tak prostorove tuhou lod, vyndej z ni peny a stoupni si na limec a je jasno, jak si Lada vazi bezpeci jezdcu… Zdar na vode

Joe

Ahoj Šimone, díky za doplnění stran názvu.
Co se týče vývoje playboatů, budu uvádět jen na příkladech, které jsem osobně jezdil, abych nebyl za vrchního teoretika;-)
Klasika klasik bývala Inazona, na rodeo i na řeku. Nízké špice, nízký límec. Podobné proporce třeba Necky (Jive, abych byl konkrétní). Krásně prostřelí válec, ale díky nízké palubě je sezení hlavně pro větší jezdce nepohodlné.
Tak se začlo zvedat. Typicky Outlaw od Daggera (2001) a následně nápadně podobné Machito (tvar byl představen na podzim 2002). No jo, ale když máš nízkou špici a vysoký límec a vjedeš po proudu do válce, zvedající se přední paluba brzdí a tlačí loď pod vodu. I začlo se hledat kompromis (Riot Booster), nebo dělat špici objemnější a zvedlou nahoru a objemem kolem límce šetřit (Pyranha I:3, Železný Mag). Zrovna před měsícem jsem několik dní střídavě jezdil mj. Machito a I:3 v Rakousku, jízdní vlastnosti jsou dost rozdílné…
Když odmyslím pojem prostorová tuhost (tuhost známe radiální, axiální a torzní, že), k čemu by takový test byl? Maximálně někde utrhneš límec, který ovšem není při jízdě téměř namáhán, v životě jsem neviděl plasťák se zničeným límcem.

Jana

super recenze.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: