Nic netrvá věčně

Nic netrvá věčně

Pravidelně se zabýváme novinkami, zkoumáme co se osvědčilo a jaké nové řešení výrobci připravili. Podívejme se na věc nyní i z druhé strany. Pokud se stále nabízí a prodává něco nového, pak se všechny ty dříve pořízené věci musí také vyřazovat. Řeč bude o životnosti outdoorových výrobků.

© Svět outdooru, text vyšel v ročence Malý Průvodce 2009, text i foto Jan Hotmar

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

Luboš

Článek jsem ještě nečetl, ale nastolené téma se mi moc líbí – vítám tento úhel pohledu na věc.

Ludvik

To je super, že už se k tématu dospělo. Začal jsem na toto téma připravovat článek, budu ho muset dodělat.

Z naší dvouleté cesty jsme si odnesli zkušenosti jak s „totálními propadáky“, tak s „extrémními držáky“ 🙂
Ale obecně vybavení vydrží při dobré údržbě výrazně víc, než by člověk řekl a výrobci chtěli… 🙂

Bylo by super udělat anketu, abychom získali představu, co a jak dlouho vydrží…

MaybeVin

Někde sem četl krásnou větu, jejíž znění vypadalo asi takto: ,,Nekvalitní horolezecká výbava má dvě velké výhody. Je levná a vydrží do konce života“
Ihned mě tohle po přečtení článku napadlo :o)

Jiří Červinka

S anketou na toto téma si nejsem jist, protože anketa nepostihne podmínky a ošetřování, které jak už tu bylo řečeno, jsou podstatným faktorem. Ale možná ještě lepší cesta je napsat kraťoučký článek a poslat dvě tři fotky – na Světě outdooru máme k tomu seriál. Doplnil jsem do článku odkaz na seriál a tam, pak každý najde to své i s kometáři ostatních uživatelů. Další možnost je hodnocení, i tam se výdrž i nevýdrž dostane k dalším uživatelům ješte před koupí – a to je to nejdůležitější.

VEPA

pro uživatele turistického vybavení vynikající námět. Ať se bojí výrobci „šuntů“ a „zmetků“ které tak s úspěchem prodávají.

Pavel

Trvanlivost už není, co bývala. Právě po návratu z Bílých Karpat po velikonocích jsem zahodil karimatku koupenou v roce 1982 v tehdy ještě SRN (pro nepamětníky západní Německo). Stála celých 9.90 marek, nevydržela ani 30 let a to jsem s ní jezdil ročně 2x na týdení pobyt venku!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: