Největší chyby při jištění prvolezce + VIDEO

Největší chyby při jištění prvolezce + VIDEO

Následující video je užitečné nejen pro lezecké začátečníky, ale také pro ty, kteří si ve svém jištění nejsou úplně jistí. Jde sice o obrovské chyby, u kterých si  možná řeknete, že je v životě nemůžete udělat, ale vše je podáno docela vtipnou formou, takže ani zkušenějším lezcům neuškodí na video mrknout a pobavit se.

Nedávno vyšlo na internetu dnes už mezi lezci docela známé video, které se věnuje problematice jištění prvolezce. Hlavní postavou je docela vtipný týpek, který i přes svůj „šarmantní“ vzhled udělá snad všechny chyby, které může jistič udělat. Bohužel to vždycky odnese jeho spolulezec v podobě hezké dívčiny.

Jaké chyby jsou ve videu popisovány?

Celkem uvidíte sedm nejběžnějších omylů při jištění. Kromě klasického kyblíku jsou předvedeny také chyby s poloautomatickými jistítky nebo nenavázání pojistného uzlíku na konci lana.

Jedna z demonstrovaných chybJedna z demonstrovaných chyb

V závěru videa je také několik případů z reálného života, které slouží jako důkaz, že tohle se děje nejen v instruktážním videu a nejen na stěnách, ale také na skalách.

Video vytvořil tým Petzlu a i když se to nezdá, tak je velmi těžké přehledně a hlavně jednoduše vysvětlit podobné chyby. Za to jim patří velký dík!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: