HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Nejtěžší běh v Evropě na 400 m + VIDEO

Nejtěžší běh v Evropě na 400 m + VIDEO

  Umíte si představit nejtěžší běh Evropy o délce 400 metrů? Naleznete ho v dolině Planica ve Slovinsku. Jak náročný je, kdo vyhrál a za jaký čas?

Přesně 164 běžců z 9 zemí světa nemělo v sobotu 22.9. 2012 nic lepšího na práci, než se poměrně solidně fyzicky odrovnat na slovinském extrémním závodu „do vrchu“, který je v současnosti považován za nejtěžší běh světa na 400 metrů.

V dolině Planica v Triglavském národním parku ve Slovinsku byla vybudována na skokanském můstku speciální trasa, která dokonale prověřila fyzickou připravenost a aktuální protaženost lýtek každého, kdo se závodu zúčastnil.

Vítězem se stal Turek Arslan Ahmet v mužské kategorii s časem (5:02:53) a za ženy je vítězkou tohoto „běhu“ Rakušanka Teresa Stadloberová (6:46:44).

Zúčastněným nezbývá než složit poklonu, vítězům pogratulovat a všem dohromady pak popřát hodně zdaru do dalších podobných závodů, ať se máme na co dívat!

A nyní slibované video ze samotného závodu:

Zdroj: www.redbull.si

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: