Nejlepší treky a horské výstupy světa na Festivale Obzory 12.-13.12.2020

Nejlepší treky a horské výstupy světa na Festivale Obzory 12.-13.12.2020

Projdeme nejlepší trasy světa a načerpáme inspiraci, kam se vydat. Kromě exotických treků v nepálském Dolpo nebo v Íránu se podíváme také na trasy napříč Kanárskými ostrovy, jordánskou pouští i souostrovím Vnější Hebridy, trek kolem Matterhornu, výlety švýcarským Ticinem nebo putování horami Peru, Bolívie a Chile i blízkého Balkánu.

Největší peckou je 1200 km dlouhá kanadská Great Divide Trail v podání Martina Úbla, americká trojice nejdelších treků (Pacifická hřebenovka, Continental Divide Trail a Appalačská stezka) prošlapaná Petrem Koskem nebo trasa Karpatského oblouku, 2200 km z Pálavy do Banátu. Hlavním hostem bude opět legendární Ivo Petr, s nímž můžeme navštívit hory Indonésie.

Petr Kosek popovídá o trojici amerických dlouhých trailů: CTD, PCT, AT (Continental Divide Trail, Pacific Crest Trail a Appalachian Trail)
Petr Kosek popovídá o trojici amerických dlouhých trailů: CTD, PCT, AT (Continental Divide Trail, Pacific Crest Trail a Appalachian Trail)

Na Obzorech se potkáme s výjimečnými lidmi, kteří lezou ty nejtěžší cesty světa. Pozvali jsme Máru Holečka, který se letos věnuje vtipnému bilancování života horolezce, i Kláru Kolouchovou, která osobně představí svůj letošní film K2.

Od obdivu přejdeme k nápadům, KAM se vydáme sami. S lehčími výstupy a bezpečností v horách nás seznámí horští vůdci UIAGM. Roman Kozelka představí výstup na Kilimandžáro, Mont Blanc, Matterhorn a Glockner, Jakub Cejpek poradí, jak zdolat další alpské čtyřtisícovky, zatímco Honza Icha představí deset nejvyšších hor Rakouska. Podíváme se i do španělských hor Cordillera Cantabrica a ve filmu do Země Královny Maud na Antarktidě.

Jakub Cejpek nás zavede na alpské čtyřtisícovky.
Jakub Cejpek nás zavede na alpské čtyřtisícovky.

Jak to bude s Festivalem OBZORY v letošním blázinci?

Festival bude. Nebojte se přijít. Podařilo se nám posunout termín na “korona čistší” prosincový, tak by to mohlo proběhnout bez větších omezení. Máme připravena nejpřísnější hygienická opatření a hektolitry dezinfekcí. Včas zastavíme prodej vstupenek, abyste se netísnili. Proto si kupte vstupenky co nejdříve, abyste se vešli!! Program jsme připravili parádní, máte se na co těšit!

KUP VSTUPENKU SE SLEVOU TEĎ

Děti vezměte s sebou!

Než zjistíte, kam se vydat příště na trek, vaše děti se mohou zatím pobavit a poučit na Festivalu MINIOBZORY. V sobotu se na zábavných interaktivních kurzech Vojty Dvořáka naučí, jak sbalit batoh, jak se navázat na lano, jak někoho zachránit z trhliny nebo jak někoho vytáhnout z trhliny. Samozřejmě naživo!

80 PŘEDNÁŠEK, WORKSHOPŮ A FILMŮ

Kupujte vstupenky bez front a se slevou

www.FestivalOBZORY.cz

Zkušenosti čtenářů

Vojta

A tomu jako furt věříte, že se to povede?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: