Nejlepší a unikátní venkovní videohry, které vyzkoušet

Nejlepší a unikátní venkovní videohry, které vyzkoušet

Celá řada dnes dostupných video se odehrává v otevřených světech, které kombinují venkovní a vnitřní mapy, také dnes je ale možné najít něco, co bylo více typické pro počátek roku 2000 a trendu videoher, který tehdy byl velmi oblíbený – venkovní a sportovní svět videoher. Podívejme se tedy na zajímavé kousky, které je možné z pohledu venkovního “outdoorového” světa vyzkoušet a skvele se v nich zabavit.

Kena: Bridge of Spirits

Hra Kena: Bridge of Spirits hráče zavede nejen do kultury nám velmi vzdáleného Bali, ale také do krás jeho přírody. Tento herní kousek se stal jednou z nejlepších her roku 2021 a poskytuje návrat k tradičnímu stylu hry ve světě, který se dá označit za přímočarý a přesto s nabídkou funkcí a achievementů, typických pro nové hry. Doprovázené krásnou hudbou, několika úrovněmi náročnosti a rozkošnými elementy je Kena ideálním způsobem, jak se ponořit do krásného příběhu a neprozkoumaného světa baliské kultury a přírody.

Omno

Více netradičním světem inspirovaným nebeskou krásou, prvky fantasy a sci-fi a mnoha přírodními elementy je krátká a přitom krásná indie hra Omno. Tato hra má určitou dávku melancholie, představuje totiž platformovou hru, které byly oblíbené a tradiční na počátku tohoto století. Právě klasické hry se vrací do mnoha herních oborů ať už se jedná o moderní platformy typu Playstation nebo xBox, ale také do prostředí online herních kasin, kde se klasické číselné automaty stávají stále vyhledávanější hrou mezi hráči. Více o českých kasinech se můžete dozvědět zde a najít více her inspirovaných minulostí.

Právě Omno je ideální odpočinkovou hrou, která je jednoduchá a přitom disponuje dostatečnými výzvami a pouze jednou úrovní složitosti. Krásná hudba, animace a příběh člověka rychle vtáhne a nadchne.

Lonely Mountains: Downhill

Němečtí Megagon Industries v roce 2019 představují outdoorovou hru Lonely Mountain: Downhill, která má unikátní design a ve které je možné si v indie kousku užít dávku adrenalinu. Tato hra nadchne zejména milovníky horské cyklistiky, kolem které se tato hra točí. Hra je dostupná na několika platformách, jako jsou PlayStation 4, Xbox One a Microsoft Windows. Dokážete se dostat bezpečně až na úpatí hory na svém kole?

Photo by Sara Kurfeß on Unsplash
Photo by Sara Kurfeß on Unsplash

Gris

Dalším, dnes již tradičním, pokladem nezávislých her je Gris. Tento srdcervoucí příběh unikátního ilustrovaného světa nabízí pohled na postapokalyptický fantasy svět, který má své unikátní kouzlo a krásu. Hra je doprovázena nádhernou klasickou hudbou od souboru Berlinist a svým principem je skákačkou a platformovou hrou, která však dostává na zcela novém žánrovém pohledu. Hru vyvinulo španělské studio Nomada Studio a je velmi jednoduché se do tohoto unikátního venkovního světa zamilovat, ačkoliv jej není možné navštívit. Hra provádí hráče jak pouští, tak podmořským světem a vzduchem, s apelováním na svět, který je křehký a zničitený, jako ten náš.

Steep

Více tradičním představitelem žánrově outdoorových her je Steep, které je sportovní simulací z prostředí zimních sportů. Je možné se postavit na lyže nebo snowboard a vrhnout se dolů z prudkého svahu těch nejvyšší hor. Přes obrazovky podporovaných konzolí (PlayStation 4, Windows a Xbox One) je možné zažít dávku adrenalinu jako z himalájských vrcholů a to z bezpečí vlastního domova.

Foto Unsplash

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: