NE 13:00 – 14:00 (cestovatelský sál) Michal Bulička a Alena Koukalová: Švýcarsko na lyžích, skialpech a pěšky. Haute Route Swiss Glaicer

NE 13:00 – 14:00 (cestovatelský sál) Michal Bulička a Alena Koukalová: Švýcarsko na lyžích, skialpech a pěšky. Haute Route Swiss Glaicer

Lyžařské i nelyžařské zimní nápady a pak jeden velmi čerstvý tajný tip pro skialpinisty.

Začátek května je ideální čas pro skitouring v Západních Alpách. V srdci Švýcarska, stran zájmu zahraničních turistů, trůní Urnské Alpy – podle kantonu Uri a v sousedství mnohem známější Bernské Alpy. Týdenní přechod po chatách nad údolími Haslitalu s noclehy na chatách, spravovanými fajn lidmi, bez přítomnosti davů, z jednoho ledovce na druhý. Taková je Haute Route Swiss Glacier… Podrobný report si poslechněte na mé přednášce.

Michal Bulička skitourguru

Michal Bulička

Miluje pohyb v horách v různých formách – trekking, horolezectví, horské kolo, via ferraty, canyoning… a hlavně skitouring, skialpinismus. Tomu se věnuje od roku 1994 naplno, každou zimu cestuje opakovaně do Alp a mapuje si jednotlivé oblasti. Tvrdí, že za ta léta už je zážitkový miliardář – procestoval půlku světa, ale na lyžování mu Alpy bohatě stačí.

Na počátku 21. století úspěšně absolvoval vůdcovské kurzy a stal se oficiálním vůdcem Alpenvereinu pro skitouring ve všech druzích terénu. Láska ke skialpu vyústila ve vytvoření specializovaného portálu o skitouringu a skialpu. Najdete tam kompletní informace o vybavení, zmapované túry, přehledné know s důrazem na lavinovou prevenci, inspirativní fotky a informace o testovacích dnech a hobby závodech.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: