HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

National Geographic vás žádá o hlas!

National Geographic vás žádá o hlas!

Po roce je tady opět hlasování o dobrodruha roku neboli Adventure of the Year, které se pravidelně pořádá pod hlavičkou National Geographic. Letos máme v nominaci české zastoupení! Zkuste si tipnout, kdo by to mohl být.

Od minulého týdne (14. 11.) do konce ledna příštího roku máte možnost prostřednictvím on-line hlasování rozhodnout o tom, kdo z nominovaných se podle vás nejvíce zasloužil o rozvoj v nějakém z outdoorových sportů. Letos se jedná již o devátý ročník.

Nominace

Hlasovat byste mohli jen těžko, aniž byste věděli, kdo a za co byl nominován. Tady to máte:

Stacy Bare a Nick Watson (USA) – Vojenští veteráni, kteří se prostřednictvím horolezeckých expedicí snaží dostat zpět do života vojáky trvale poznamenané výkonem služby.

Amy a Dave Freemanovi (USA) – Letos zkompletovali svůj tříletý projekt, který obnášel překonat Severní Ameriku pomocí kajaku, kánoe, psích spřežení a vlastních nohou.  Celkově urazili téměř 19 000 kilometrů.

Diana Nyadová (USA) – 64-letá plavkyně, která se specializuje na ty nejdelší vzdálenosti. Na pátý pokus se jí letos povedlo doplavat z USA na Kubu (177 km).

Kilian Jornet Burgada (SPA) – Ultramaratonec ve světě hor. Výstupové rekordy drží na mnoha alpských vrcholech.

Raphael Slawinski a Ian Welsted (CAN) – Letos se jim povedl vůbec první výstup na pákistánský vrchol K6 West (7100 m). Jednalo se o poslední „velký“ neslezený vrchol na světě.

Adam Ondra – Skalní lezec, který se poslední roky stará o nastavování laťky ve světě sportovního lezení. Jeho poslední zajímavé výkony byly cesty La Dura dura (9b+), Move (9b), Fight or flight (9b).

JP Auclair (CAN) – Je kanadský freestylový lyžař.

Kevin Pearce (USA) – Snowboardista světových kvalit, který se po svém vážném zranění mozku pokouší zvýšit povědomí o rizicích spojených se snowboardingem. To souvisí také s jeho kampaní propagující nošení přileb a chráničů především u dětí.

Sarah Marquisová (SUI) – Žena, která letos dokončila svůj tříletý projekt. Cílem bylo dojít ze Sibiře do Austrálie.

Greg Long (USA) – Muž, který na surfu sjíždí ty největší vlny. V letošním roce vyhrál v celkovém hodnocení „Big-Wave World Tour“.

V minulosti cenu získali například Felix Baumgartner (AUT, base jumper), Lakpa Tsheri Sherpa a Sano Babu Sunuwar (NEP, horolezci a paraglidisté), Edurne Pasabanová (horolezkyně) nebo Dean Potter (USA, lezec a base jumper).

Hlasovat můžete jednoduše a bez jakékoliv registrace na stránkách National Geographic. Každý den můžete dát hlas jednomu z deseti projektů.

S využitím planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: