HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Na Zámecký vrch údolím Černé Opavy

Na Zámecký vrch údolím Černé Opavy

Nenápadný vrchol v Hrubém Jeseníku nemá ani závratnou nadmořskou výšku, ani neopakovatelné vrcholové výhledy. Zrovna tohle je ten případ výletu, kdy cesta údolím Černé Opavy je cíl.

933 metrů vysoký vrchol se nachází na severovýchodním okraji Medvědské hornatiny v Hrubém Jeseníku asi deset kilometrů východně od města Jeseník. Dalšími orientačními body mohou být osm kilometrů vzdálené Zlaté hory či osada Rejvíz se stejnojmennou  přírodní rezervací.

Vás ale bude asi mnohem více zajímat samotný přístup údolím Černé Opavy, kterým vede naučná stezka „Údolím lapků z Drakova“.

Přístup

Naučná stezka „Údolím lapků z Drakova“ kopíruje červenou turistickou značku a zároveň tok potoka Černé Opavy. Naučná stezka a obvykle i většina výletů vede z Vrbna pod Pradědem, odkud budete směřovat ke zmiňované osadě Rejvíz se zhruba kilometrovou odbočkou na Zámecký vrch. Na této krátké zacházce budete moci obdivovat také zříceninu hradu Koberštejn. Tato část výletu je až v samém závěru pochodu.

Naučná stezka má deset zastavení s informačními tabulemi, které jsou věnovány nejen místní přírodě, ale také historii, která je vzhledem k tomu, že tudy vedla stará kupecká stezka, velmi bohatá. Dalším tématem zastavení je těžba železných rud a zlata v Černé Opavě.

I s odbočkou na Zámecký vrch má naučná stezka asi 15 kilometrů a překonáte při ní převýšení necelých 500 metrů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: