HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Na skitúře v Kyrgyzstánu + VIDEO

Na skitúře v Kyrgyzstánu + VIDEO

Pojďme se společně přesvědčit, že Kyrgyzstán není jenom světově známé Issyk-kul či Sedm volů, ale dají se v této zemi také podnikat perfektní skialpinistické túry!

Čas na radovánky!

Vezměme to dneska pozpátku: dnešnímu adrenalinově outdoorovému příspěvku nebude samozřejmě chybět video, které je zase a znovu perfektní, plné skvělých záběrů a doprovázno akustickou kytarovou melodií a zákonitě musí nadchnout každého milovníka sněhových radovánek, nelze tomu být jinak! Toto video je však pouze „upoutávka“ (respektive jeho součást) na mnohem delší a dalšími záběry napěchovaný film s názvem Time For the Whiteroom, který byl vypuštěn do světa na podzim roku 2012. Zajímá-li vás více, můžete se prokliknout na stránky o filmu.

Time For the Whiteroom ve volném překladu rozhodně neznamená, že je ten „pravý čas na sterilní (laboratorní) prostředí“, jak by se tomu podle slovníku mohlo zdát, ale že (s mojí jemnou překladatelskou nadsázkou) je „ideální doba k tomu, ztratit se (i s lyžemi) v obrovském bílém oblaku nadýchaného sněhu“ – i tak mění slang freeriderů významy již zaběhnutých anglických slovíček! A náhle je také díky tomu jasné, o čem celý film bude a co jeho aktéři mají ze všeho nejraději – neporušené svahy, hluboký prašan a volnost sjezdu. Kdo by ale vlastně neměl?

Tým Rakušanů (a někteří další jako podpora) ve složení Jakob Schweighofer, Johannes Hoffmann, David Pitschmann a Michi Trojer se vydal prozkoumat divokou zemi s velkým cestovatelským potenciálem posledních let – Kyrgyzstán – a jako prostředek, skrze nějž zemi poznají, si vybrali lyže. Není divu! Zasněžené panenské svahy a rozdílná kultura lákala tuto skupinku nadšených freerideristů a skialpinistů tak dlouho, až nastal očekávaný čas k podniknutí expedice. A malý záznam z ní můžete vidět níže.

https://www.youtube.com/watch?v=d_IoR7KWf-c

Chcete-li se dozvědet o expedici více, pokračujte na stránky adidas.com.

adidas

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: