HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Na motorkách po nejvyšší silnici světa + VIDEO

Na motorkách po nejvyšší silnici světa + VIDEO

Letectví, ralley a další adrenalinové sporty za pohonu motoru většinou sledují jiné weby než ten náš, avšak o videoreportáž z úžasného podniku na motorkách po nejvyšší silnici světa v Indii se s vámi musíme podělit!

Dobrodružství na dvou kolech (s vlastním pohonem)

Je závod silničních motorek adrealin? Ano. Je však outdoorovým dobrodružstvím, i když se koná na venkovním okruhu? Stěží. Můžeme ale brát za poctivý dobrodružný outdoorový podnik výlet na motorkách do daleké ciziny do horského sedla, jímž prochází nejvýše položená silnice na světě? Myslím, že směle ano – a proto vás o něm rádi informujeme!

Parta milovníků jízdy na motorce zachytila na kamery, kterých měli s sebou více než dostatek, svůj zajímavý podnik z jednoho úžasného místa na světě – návštěvy horského sedlo Khardung La (5359 m n. m.; v minulosti při chybných měřeních dokonce uváděno jako 5682 m. n. m. či 5602 m n. m.) v Indii (a nejen toho). To se právem pyšní titulem „jedno z nejvyšších průjezdných sedel“ na světě – ať už se v takovém případě jedná o osobní automobil, kamion nebo právě motorku, na níž se skupina do sedla spletitým himálajským terénem po „silnici“ (často je to v tomto případě očividně příliš luxusní slovo!) dostala. Sedlo se navíc nachází nedaleko věhlasného indického regionu Ladakh (je pomyslnou vstupní branou do údolí Shyok či Nubra) a města Leh, což jenom umocňuje jeho zajímavost. Možná to bude znít zvláštně, ale naštěstí tento kout ještě ne zcela navštívily finišéry, aby nejen cestu do sedla „vylepšily“ o asfaltový povrch. Tím by určitě zdejší kout ztratil na své kráse a jedinečnosti – místní si však můžou myslet (a to právem) něco jiného; pro srdce dobrodruha je ale určitě jízda motorkou po prašné cestě plné překvapení o mnoho zábavnější – pokud je na to připraven a s takovou cestou předem smířen…

Dvanáctiminutové sestříhané video ze všech přítomných kamer na akci je plné lidí, jiné kultury, exotických zvířat, špinavých ozdobených a přetížených kamionů, záběrů z jízdy na motorce, pohledů na Himálaje, a proto musí potěšit úplně každého, kdo navštěvuje naši stránku!

Nespoutané Indii a motorkám nazdar, finišéry snad ještě chvíly zůstanou zaparkované v údolích!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: