Na Kanárské ostrovy s CK Kudrna

Na Kanárské ostrovy s CK Kudrna

Evropa nebo Afrika? Pláže nebo hory? Politicky Kanárské ostrovy patří pod evropské Španělsko ačkoli leží jen přes sto kilometrů západně od břehů Maroka. Jsou častým cílem plážových turistů, ale to není to jediné, co tam neleznete. Každý ze sedmi větších ostrovů má co nabídnout a na každém můžete nalézt svým způsobem specifické přírodní scenerie.

S brněnskou outdoorovou cestovní kanceláří Kudrna můžete navštívit mnohé z těchto zajímavých míst na Islas Afortunadas, právě tak tamní obyvatelé své ostrovy nazývají. V překladu to znamená šťastné ostrovy, kdo jiný žije ve šťastné zemi? A mimochodem Kanárské ostrovy nikdy nebyly spojeny s žádným z kontinentů, naleznete tam tak unikátní faunu i flóru.

Na největším z Ostrovů se můžete toulat skalními městy i vřesovými lesy, užít si výhledy z divokých útesů nebo vystoupat na nejvyšší horu Atlantiku i Španělska Pico del Teide. Celých 3718 metrů vysoký vulkán je výraznou dominantou ostrova a jasný poznávacím znamením Tenerife.

Lanzarote je nejsevernějším z celého souostroví. Prozkoumat ho můžete například ze sedla kola. Vulkanické procesy zde vymodelovaly unikátní exotickou krajinku posetou různobarevnými sopečnými kužely, palmovými háji i vzácnou endemickou vegetací. Pro svou výjimečnost získal ostrov statut biosférické rezervace UNESCO.

Ostrov La Palma je opravdovou lahůdkou pro všechny nadšené trekaře. Caldera de Taburiente je jedním z největších vyhaslých stratovulkánů světa a zajímavý výstup je možný i na nejvyšší horu ostrova Roque de los Muchachos (2426 m).

Nemáte-li čas zkoumat všechny ostrovy po jednom, vyberte si Gran Canarii, která je mozaikou nejzajímavějších míst z ostatních ostrovů. Ostrov nabízí rozeklané sopečné svahy jako stvořené pro turistiku, písečné duny k odpočinku, rušný noční život i klidný spánek pod hvězdami. Návštěvník si musí dát pozor jen na jednu věc – ostrovní krásy, jižanský klid a tamní rum jsou návykové.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: