Na jednokolce se dá vyřádit ve městě i v horách!

Na jednokolce se dá vyřádit ve městě i v horách!

Nejen s Krisem Holmem, unicylistickou legendou z Kanady, o tom, proč je dobré nejezdit v přírodě (a ve městě) na vynálezu o dvou kolech, ale jen o jednom! Je to zkrátka více zábavy!

Legenda o jednom kole

Určitě jste o něm již někdy slyšeli, protože se jedná o legendu v oblasti jednokolek – unicyclinguKrise Holma. Tento kanadský borec se „proslavil“ zejména díky pojetí tohoto zajímavého adrenalinového sportu, který přesunul z rušných měst a jejich skate-parků do hor, přírody a všude, kam se dříve neodvážil podívat nikdo, kdo neměl doslova o jedno kolo navíc.

Kris Holm začal jezdit na jednokolce již v dvanácti letech a zalíbilo se mu to natolik, že u toho vydržel doposud (kdy sice vstoupil před rokem ve věku 40 let do „profesionálního důchodu“, ale aktivně jezdí dál..), stal se držitelem tolika pohárů, medialí a titulů z mistrovství, freestylových disciplín a všeho, co se unicyclingu týká, že bychom zabrali celou tuto stranu jenom výčtem (zmíním alespoň prvenství v šampionátech trail-unicyclingu pro Severní Ameriku (1999), svět (2002) a Evropu (2005)). Nesbíral však jenom tituly z vyasfaltovaných hřišť a outdoorových tratí připravených pro závodění. Svojí slabost pro extrém, adrenalin a „divočinu“ ukázal svými výlety po celém světě, kdy na jednokolce projel podstatnou část himálajského Bhútánu, Velkou čínskou zeď, hory Severní Ameriky i Střední Ameriky a další tajuplná místa.

A proto všechno se nechte dnes pozvat ke krátkému povídání Krise Holma, nejzasvěcenějšího ze všech jednokolkařů světa, pro internetový kanál E:60, kdy vysvětluje, co je na jednokolkách lepší než na všem ostatním, co ho na tom baví a jaké je úskalí tohoto krásného adrenalinového sportu.

https://www.youtube.com/watch?v=Zhvda4gyF18

A abyste neřekli, že jsme se projížděli s Krisem Holmem v rychlosti celým světem, zastavme se na chvíli s profesionálními freestylery (i naším zmiňovaným Kanaďanem) ve městě a trochu si ukažme, jak může vypadat mistrovské umění v civilizaci … nádhera!

Nemáte chuť vyzkoušet si to taky? Směle do toho a pozor na pády při začátcích!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: