Na in-linech dokonalou Rýnskou stezkou

Na in-linech dokonalou Rýnskou stezkou

Svobodněji než na kole a rychleji než pěšky projíždíme na in-linech po hladkém asfaltu předalpskou krajinou z lázní Bad Ragaz přes Lichtenštejnsko podél řeky Rýn.

Foto: Switzerland Tourism

Švýcaři byli v Evropě první, kteří in-linisty nejen tolerovali, ale navíc pro ně vyznačili speciální dálkové trasy, skatelines. Tyto stezky převážně kopírují cyklostezky, avšak v místech, kde bruslařům nevyhovuje kvalita povrchu či profil trasy, jsou od cyklostezek odkloněné značené skatelines.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Dokonale asfaltovaná Rýnská stezka začíná vysoko ve švýcarských Alpách a pro bruslaře je vhodná až v její rovinaté části, v kantonu Thurgau. Startujeme ve švýcarském lázeňském městě Bad Ragaz (516 m), odkud můžeme jet po perfektní trase po obou březích Rýna hlubokým údolím mezi Švýcarskými Alpami a pohořím Rätikon. Rýn tvoří státní hranici a díky mostům můžeme vyjíždět a opět vjíždět na území Evropské unie, samozřejmě s cestovním pasem. Cestou nás upoutá nejen hrad Lichtenštejnů, ale také hlavní město Lichtenštejnska – Vaduz. To leží vysoko nad údolím Rýna a proto jej navštívíme pěšky. Rýnská stezka dále ústí u rozlehlého Bodamského jezera.

Od Bodamského jezera pokračuje stezka dál přes Kostnici (Konstanz) a přes ostrov Reichenau k Rýnským vodopádům u Schaffhausenu (404 m). Podél Rýna a Bodamského jezera ujedeme za 4 dny 200 kilometrů po skvělých stezkách. Trasu si můžeme rozložit na více dní a využít též nově vzniklých skatelines jak podél Rýna a v jeho okolí, tak i kolem celého Bodamského jezera.

Grand Tour of SwitzerlandGrand Tour of Switzerland – 1643 km autem nebo na motorce, 5 alpských průsmyků, 22 jezer, 12 míst zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Dalších 68 nejaktraktivnějších zastávek na trase speciálně připravených pro outdoorové nadšence najdete na webu www.MojeSvycarsko.com/GrandTourOutdoor.

Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Autorka Irena Špringlová je majitelkou sportovní CK TRIP.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: