Na ferraty s CK Alpina

Na ferraty s CK Alpina

S blížícím se jarem, stoupajícími teplotami a tajícím sněhem vzkvétá v každém horalovi touha vydat se někam vysoko a daleko od shonu civilizace. Pokud se chcete vydat do míst, které byly dříve vyhrazeny jen horolezcům, můžete vyzkoušet železné zajištěné cesty – via ferraty.

Stačí si vzít povinnou výbavu – set via ferrata s pádovou brzdou, sedací a prsní úvazek a horolezeckou helmu a vydat se zdolávat alpské vrcholy. Adrenalinové zážitky při jištěném pohybu na skalních stěnách, překrásné výhledy a radost na vrcholech – to je opravdové odreagování od starostí a povinností všedních dnů, které tato aktivita nabízí.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Pohyb po zajištěných cestách via ferrata (německy: Klettersteig) je oblíbenou horskou disciplínou, ve které si přijdou na své milovníci netradičního pohybu po horách. V posledních letech se v Alpách nabídka zajištěných cest masivně rozrostla. Pomocníkem a rádcem pro zájemce o pohyb na ferratách různých obtížností je mimo jiné brněnská cestovní kancelář Alpina, která nabízí zájezdy s kvalifikovaným průvodcem do ferratových rájů: italských Dolomit, rakouských, švýcarských a slovinských Alp. CK Alpina nabízí od května do září široký výběr z více než 50 termínů ferratových zájezdů, ze kterých si vyberou začínající, zkušenější i ostřílení „ferraťáci“.

Začátečníky průvodci proškolí v používání jistících pomůcek a dodají jistotu v prvních krůčcích na ferratách. Všem pak nabídnou vhodně zorganizovaný program s ohledem na úroveň účastníků, náročnost terénu a počasí. Ferratové zájezdy jsou vhodné jak pro jednotlivce, kteří k sobě nemají toho pravého ferratového parťáka, tak pro skupiny či páry s touhou poznat nové zajištěné trasy. A pokud už máte skal a lezení dost, není nic jednoduššího než se přidat k pěší skupině, která vždy jede stejným autobusem a má na programu jednodušší turistické trasy. Na zájezdech s Alpinou se nemusíte starat o organizaci – kompletní vybavení Vám je zapůjčeno, doprava, ubytování i strava zajištěna. Co ale musíte? Užívat si ferratové zážitky se stejně naladěnou partou lidí. To zní dobře, že?

Lehké ferraty v Raxalpe a na Hohewandu

Jak jsme se už zmínili, s Alpinou může na zajištěné skalní cesty vyjet skutečně každý. Pro začátečníky Alpina nabízí kurz pohybu po zajištěných cestách Škola via ferrata – Hohe Wand a Raxalpe. Během této víkendového kurzu se zájemci seznamují s bezpečnostními zásadami pohybu po zajištěných skalních cestách a každý má jedinečnou možnost otestovat své schopnosti a dovednosti. Zkušení instruktoři vás nejprve naučí správně používat výstroj a výzbroj potřebnou ke zdolávání zajištěných cest. Teoreticky a následně i prakticky vás připraví k výstupům. Během kurzu si vyzkoušíte zajištěné cesty rozdílné obtížnosti (A-D).

Sportovní, náročnější ferraty v oblasti Dachsteinu

Pro zkušenější ferratové lezce je připraven zájezd Ferraty Solné komory, lezení po sportovních via ferrata v podhůří vápencového horského masivu Dachstein. Náročnost zajištěných cest je nejčastěji B – D. Cesty, neboli klettersteigy, vedou na skalách Predigstuhlu, v soutěsce Postalmklamm i nad překrásným Hallstattským jezerem. Leze se po zdánlivě hladkých stěnách, hřebínkách i komínech a po trase se využívá technických pomůcek jako žebříky či lávky. Při zdolávání zajištěných cest vás ohromí nádherná alpská krajina, jejíž horští velikáni se zrcadlí v temně modrých ledovcových jezerech.

Nové, zajímavé horské ferraty v okolí legendárního Matterhornu

Komu rakouské ferraty nestačí, tomu doporučujeme zájezd na zajištěné cesty ve švýcarských Alpách. Na desetidenním zájezdu Ferraty Walliských Alp si vychutnáváte ty nejlepší zajištěné cesty v okolí Zermattu. Zajištěné cesty začaly ve Švýcarsku vznikat v posledních dvaceti letech a díky švýcarskému smyslu pro dokonalost patří k tomu nejzajímavějšímu a nejbezpečnějšímu v celém ferratovém alpském světě. Čeká vás ferratový výstup na třítisícovku Mittaghorn, cesty s výhledy na Matterhorn, Saas Fee a Zermatt. Nejzdatnějším ferratistům se nabízí možnost zvolit geniální ferratu Daubenhorn Klettersteig (E) nad obcí Leukerbad s nádherným světem skalního labyrintu a dlouhými exponovanými žebříky, jeskyní s vodopádem a výhledy na zaledněné čtyřtisícovky Wallisek. A pokud si během 8 dnů lezení budete chtít odpočinout, přidáte se na pěší túru ke skupině horských turistů, která jede společným autobusem.

CK Alpina

Naše cestovní kancelář působí na trhu již 15 let. Specializujeme se na aktivní dovolenou – v naší nabídce najdete zájezdy turistické, cyklistické, zájezdy na ferraty i expedice do dalekých zemí. V nabídce více než 400 termínů aktivních zájezdů si vybere opravdu každý. Umožníme vám navštívit nové země, poznat nové přátele, překonat sám sebe a získat zážitky na celý život!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: