Na El Capitanovi se to letos hemží rekordy

Na El Capitanovi se to letos hemží rekordy

Tentokrát to odnesl ten ženský, v klasické cestě The Nose. Tahle „big-wallová“ cesta je dlouá 900 metrů a první lezci nepočítali její přelez na hodiny, ale dny!

Legendární cesta The Nose je snem mnoha skalních horolezců po celém světě. Možná je tak trochu hřích, že ji někteří chtějí přelézt co nejrychleji a ani na chviličku se kolem sebe nerozhlédnou.
Jak řekl dr. Julius Kuga: „Rekordmani jsou nejvýlučnější a nejpyšnější horolezci. Příliš často se dožijí toho, že jiný překoná jejich výkony, téměř vždy přijde někdo lepší.“ – Vezměte si z toho co chcete, a třeba taky nicUsmívající se.

Kdo byli rychlíci v téhle sezóně?

Letošní rychlou sezónu na The Nose odstartovaly Američanky Jes Meiris a Quinn Brett, když vytvořily rekord v čase 10 hodin a 19 minut. Následoval je fenomenální Alex Honnold a Hans Florine, kteří cestou doslova proběhli v čase 2 hodiny a 23 minut.

A kdo po The Nose běžel nejrychleji naposled?

Byla to Novozélanďanka Mayan Smith-Gobat a Američanka Chantel Astorga, které dva měsíce starý rekord překonaly o téměř tři hodiny. The Nose přelezly přesně za 7 hodin a 26 minut.

S využitím climbing.com


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: