Na aktivní dovolenou do Rakouska

Na aktivní dovolenou do Rakouska

Rakousko je pro většinu lidí neodmyslitelně spjato se zimními sporty a cykloturistikou v náročném alpském terénu. Náš hornatý soused však nabízí i zážitky zcela jiného typu – láká na koupání v divoké přírodě, jedinečnou gastronomii či wellness.

Více než 150 turistických tras a 100 okruhů pro horská kola činí oblast Tiroler Zugspitz Arena ideálním cílem Vaší dovolené. Místní terén je vhodný i pro začátečníky – v nabídce jsou kurzy správné techniky jízdy. Dopravní dostupnost oblasti po nezpoplatněné dálnici přes Garmisch-Partenkirchen je pak jen pověstnou třešničkou na dortu.

Atraktivní destinací letní dovolené je rovněž spolková země Štýrsko, která nabízí od všeho trochu. Najdeme zde kraj romantických vinic, na své si však přijdou i milovníci hor. Kromě toho je tato země protkána cyklostezkami vhodnými pro rodiny a nabízí také blahodárné termální prameny. Nadšeni však budou i labužníci, kteří se mohou těšit z vyhlášené místní kuchyně. Štýrsko jako ráj turistiky nabízí nejen trasy pro pěší i kola, ale také stezky pro dálkové chodce či poutníky.

Více o dovolené v Rakousku se dočtete na oficiálních stránkách Rakouské národní turistické centrály.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: