Mistrovství se zúčastnilo přes 100 pivních trekařů

Mistrovství se zúčastnilo přes 100 pivních trekařů

I přes nevlídné počasí, které panovalo tuto sobotu 22.9. v Jeseníkách, se sešlo na startu 2. ročníku akce Beer treking – otevřeného mistrovství České republiky v pivním trekingu, v Koutech nad Desnou na 100 závodníků!

Mezinárodní startovní pole příznivců hor a zlatavého moku z Česka i Polska, se vydalo s úderem půl druhé odpoledne hromadně na třinácti kilometrovou trať, která vedla směrem na Výrovku a přes Červenohorské sedlo zpět do Kout.

Trasa závodu skýtala mimo jiné také nástrahy v podobě 6 povinných zastávek na pivo pro muže a 3 zastávek pro ženy. Komu nestačilo pivo, mohl se před sestupem z Červenohorského sedla posilnit bonusovým panákem lihoviny (kvůli momentální situaci NE-silnějším než 20 voltů Smějící se). Jeho vypití navíc ubralo závodníkům z výsledného času 10 minut, což bylo pro většinu startovního pole velkým lákadlem a bez váhání tak tohoto bonusu využívali…

Traťový rekord pokořen

S nástrahami tratě a strategií pití alkoholu se nejlépe vypořádal v novém traťovém rekordu 1:23:41 hod. teprve dvacetiletý Marek Uvízl ze Semil, závodící za tým Punkáči. Téměř na paty mu přitom šlapal jen o 3 vteřiny druhý – olomoucký Michal Vašíček. Bednu pak uzavíral se ztrátou 30 sekund na prvního, téměř domácí Ondřej Pavelka z Rapotína.

Mezi ženami zůstal loňský rekord trati nepokořen, i přesto však letošní výkony něžného pohlaví nelze opomenout. První místo si časem 3:17:32 hod. zajistila Zuzana Urbánková z Rovenska, před druhou Pavlou Šrýtovou z Českého Dubu a třetí Ester Károvou z Prahy.

Až do setmění pak docházely do cíle další skupinky závodníků, kterým už nešlo ani tak o výsledný čas, jako o dobrou náladu, která rozhodně nikomu nechyběla.

V 8 hodin podvečer, když už byli všichni závodníci v cíli, proběhlo za velkých ovací publika uzavření celého Beer trekingu vyhlášením vítězů v místním baru Lyžárna, který také díky probíhajícímu vystoupení živých rockových kapel doslova praskal ve švech.

Následnou afterparty v „Lyžárně“ s kulisou dobré muziky, nepohrdla většina závodníků. O výbornou atmosféru tak nebyla nouze dlouho do noci…

Velké poděkování patří všem účastníkům akce, které neodlákalo ani špatné počasí a dorazili v sobotu do Kout.

Dle reakcí většiny startovního pole se zdá, že své místo v srdcích veřejnosti si již tato akce našla, proto nezbývá než pozvat všechny, kdo se rádi projdou, či proběhnou po horách s pár pivky v hlavě i na příští ročník Beer trekingu!

Pro všechny, kdo by si rádi vyzkoušeli Beer treking v příštím roce doporučujeme sledovat web závodu www.beer-treking.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: