Metodický den ČHS – naučte se lézt bezpečně!

Metodický den ČHS – naučte se lézt bezpečně!

Patříte mezi ty, kteří by si rádi osvojili znalosti potřebné k lezení na skalách či umělých stěnách? Jestli ano, tak právě pro vás je určen adidas metodický den Českého horolezeckého svazu, který se koná 12. října v Českém krasu a je zdarma.

Akce je zaměřena na bezpečnost lezení, tj. na získání základních poznatků o lezení a jištění na skalách. Zúčastnit se jí mohou jak začátečníci, tak ti, kdo již s lezením mají nějaké zkušenosti, ale chtějí si své poznatky rozšířit.

I když nejste členy ČHS, tak nemusíte zoufat. Celá akce je také pro nečleny a navíc vás to nebude stát ani korunu. Jen málokdy máte příležitost se bez ostychu naučit absolutně vše, co je pro bezpečné lezení potřebné a poté to navíc vyzkoušet v praxi. Musíte si s sebou však přinést základní lezecké vybavení (sedák, kýbl/osmu, HMS karabinu, lezečky).

Odpověď na kde, kdy, jak atd.

Přednášky k jednotlivým tématům a praktický nácvik bude probíhat 12. října (sobota)v lezeckém parku Alkazar, který se nachází v CHKO Český kras.

Program je následující:

– V 10:00 sraz v lezeckém parku Alkazar. Poté až do 14:00 přednášky a praktické ukázky lezení a jištění.

– Po 14. hodině program podle zájmu účastníků.

Kapacita metodického dne není omezena. Přesto organizátoři prosí zájemce, aby je o svém záměru zúčastnit se metodického dne informovali. Stačí, když napíšete zprávu na in**@ho******.cz a do předmětu zprávy uvedete“Metodický den“. Do zprávy pak jména přihlašovaných osob, a zda se jedná či nejedná o členy ČHS. O jakékoliv další informace pište rovněž na výše zmíněný e-mail.

Lezte bezpečně na českých umělých stěnách

V průběhu října se na 30 umělých stěnách v ČR uskuteční série kurzů bezpečného lezení Lezte bezpečně, která tak naváže na kurzy, které se v průběhu léta konaly v českých i moravských skalních oblastech.

V rámci kurzu se od zkušených lezců a lektorů dozvíte, jak se správně chovat na umělé stěně, správně jistit spolulezce a jakých častých chyb na umělých stěnách, které mohou být velmi nebezpečné, se vyvarovat a jak nabyté znalosti následně využít i při lezení na skále.

Pro více informací sledujte LezteBezpečně.cz nebo profil Lezte Bezpečně na facebooku.

S využitím horosvaz.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: