MČR dospělých v lezení na obtížnost už tento týden v Ústí nad Labem

MČR dospělých v lezení na obtížnost už tento týden v Ústí nad Labem

Nejsou to ani dva týdny, co Adam Ondra vyhrál pro Českou republiku titul mistra světa v lezení na obtížnost. Ve stejné disciplíně změří ve dnech 27. a 28. září síly nejen čeští lezci, protože se jedná o otevřené mistrovství. Láká vás podívat se na sport, ve kterém máme čerstvého mistra světa?

Závody se konají na HUDY lezecké stěně v Ústí nad Labem (Pražská 21, Ústí n. L.), která nabízí 1750 metrů vertikálního hřiště. Stěna disponuje 21 metry v převisu, takže se závodníci můžou těšit na „výživné“ lezení, jako ostatně vždy na této úrovni.

Lezení na obtížnost – závodníci soutěží v relativně dlouhých cestách bez možnosti nácviku, o pořadí rozhoduje dosažená vzdálenost, finálová kola se lezou stylem OS, tato disciplína má nejblíže ke skalnímu lezení.

Ve startovním poli nebudou chybět jména jako Tomáš Binter (loňský vítěz Českého poháru v lezení na obtížnost) nebo Ondra Beneš, který se bude chtít před domácím publikem určitě vytáhnout. Motivací rozhodně bude skutečnost, že MČR slouží jako nominační závody pro Světový pohár.

HUDY

Partnerem MČR v lezení na obtížnost je firma HUDY, která pro toto „lezecké setkání“ poskytuje nejen prostory, ale také ceny pro vítěze.

Pokud byste měli zájem závodit, tak kvalifikace je na pořadu dne v sobotu od 12:45. Pro členy ČHS je startovné 100 Kč, nečlenové si musí připlatit 50 Kč navíc.

Harmonogram závodů

27. 9. 2014 – sobota

10:00 – 12:00 prezentace

12:45 kvalifikace

28. 9. 2014 – neděle

10:00 semifinále muži

15:30 finále ženy

18:00 vyhlášení vítězů a předání cen

Ohlédnutí za loňským MČR, které se konalo ve Zlíně

Diváci mají vstup zdarma. Přijďte podpořit českou špičku. I přesto, že předvádějí neuvěřitelné kousky, potřebují někdy pořádný randál, aby ze sebe dostali to nejlepší.

Na sobotu je navíc připraven doprovodný program v podobě promítání „Lezení v Grónsku“, o které se postará horský vůdce Tomáš Bardas. A jelikož komunita lezců je parta veselá, bude i živá hudba v podání kapely „Pokaždý jinak“, která je složena z ústeckých lezců.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: