Mammut představuje systém Airbag technology 3.0 s rekordně nízkou váhou

Mammut představuje systém Airbag technology 3.0 s rekordně nízkou váhou

Firma Mammut vyvinula třetí generaci lavinového systému Airbag System 3.0 s řadou propracovanějších technologických prvků, a hlavně nižší hmotností. Výstupy i sjezdy ve volném terénu si tak užijete pohodlněji a bezpečněji.

Lavinový airbag o objemu 150 l se nafoukne během tří sekund. Jeho velikost a jasná oranžová barva navíc usnadňuje rychlé určení pozice zasypaného na laviništi.

Na výběr je dvou verzích:

Mammut Removable Airbag System 3.0

Samotný systém váží pouhých 700 g, včetně láhve má pak hmotnost zhruba 1 kg a patří k nejlehčím na trhu.

Je kompatibilní se všemi velikostmi batohů Mammut určených pro tento systém.

Batoh Mammut Ultra Light s kapacitou 20 l atakuje svou hmotností včetně vyjímatelného Airbag systému 3.0 a karbonové láhve hranici 1,5 kg.

Mammut Protection Airbag 3.0

Ještě lehčí, skladnější a snadno ovladatelný je Protection Airbag 3.0. Systém váží 920 g, včetně karbonové lahve pak 1230 g.

Od předchozího modelu se liší především svým 3D tvarem. Při případném použití ochrání před mechanickým poškozením hlavu, krk a ramena. Díky měkkým ramenní popruhům je nošení batohu ještě pohodlnější.

Protection Airbag System je kompatibilní se všemi batohy určenými pro tento systém.

Technologie nového systému

Nový grip na spouštění systému verze 3.0 je intuitivní a dá se tak přizpůsobit jakékoli výšce postavy. Léty prověřený tvar písmene T se dá sklopit, aby se dobře vešel do ramenního popruhu.

Při aktivaci systému prorazí uvolňovací mechanismus jehlou závěr na tlakové lahvi, a ta vyplní vzduchový vak. Integrovaný zesilovač proudění vzduchu od lahve k airbagu zajistí co nejrychlejší nafouknutí vaku.

Systém je spolehlivý, bezúdržbový a velmi uživatelsky přívětivý. Montáž a demontáž z batohu do batohu je snadnější než u starších modelů. Jedinou nevýhodou nového systému je fakt, že ve starších typech batohů kompatibilních se systémem 2.0 nová verze nelze použít.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: