Mají vaše lyže rezavé a tupé hrany? Je nejvyšší čas je připravit na svah!

Mají vaše lyže rezavé a tupé hrany? Je nejvyšší čas je připravit na svah!

Je otázkou dnů, než se roztočí soukolí vleků a lanovek i v českých lyžařských střediscích, a vy vzpomínáte, jak jste si užili poslední zimní sezónu. Jak se vám jezdilo na lyžích či snowboardu? Lepil se na jejich skluznici sníh nebo hrany správně nedržely na zledovatělém povrchu? V takových případech bude na čase navštívit před novou sezónou servis.

Proč navštívit servis v Intersportu?

„Pravidelným servisem lyží a snowboardů nejen prodlužujete jejich životnost, ale především zvyšujete svou bezpečnost. Bezpečnostní vázání lyží musí být nastaveno přesně dle parametrů lyžaře. Délka lyžařské boty, výška lyžaře a jeho váha se zadává do počítače testovacího zařízení, které následně simuluje síly působící na vázání při pádu. Servisní technik tak zjistí správnou funkčnost a korektní nastavení vázání. Pokud má zákazník zájem, protokol z testovacího zařízení mu vytiskneme. Je to doklad o odborném seřízení bezpečnostního vázání, který vyžadují lyžařské školy a organizátoři lyžařských zájezdů,“ vysvětluje Josef Šebek, vedoucí prodejny Intersport Praha Letňany.

S bezpečností také souvisí správné nabroušení hran lyží a snowboardů. „Na nenabroušených hranách může kombinací vysoké rychlosti a ledového podkladu dojít ke špatnému vedení lyže či snowboardu a k následnému pádu. Správně zvolený úhel hran dle stylu jízdy výrazně zlepšuje jejich jízdní vlastnosti. Jedině pomocí patentované technologie broušení hran keramickými kotouči docílíme přesného úhlování, hladkosti a skutečné ostrosti hran. Hladkost hrany po výbrusu keramickými kotouči snižuje opotřebení hran, a tím prodlužuje životnost ostří. Velice důležité je nastavování úhlů brusných kotoučů. Ty se v našich strojích oproti konkurenci nastavují elektronicky, a proto jedině stroje Wintersteiger zajistí skutečně ostré hrany. Jeho patentovaná metoda oscilace keramických kotoučů je zároveň k hranám velmi šetrná, protože nedochází k nadměrnému odběru materiálu.“ Přebroušení skluznice kamenem, její navoskování a vyleštění pak dodá jízdě správnou dynamiku a rychlost.

Co můžeme zákazníkům nabídnout?

„U nás a v ostatních vybraných prodejnách Intersport poskytujeme komplexní servis zimního vybavení. Nabízíme broušení hran i skluznic, jejich opravu, voskování a leštění. Zkrátka připravíme vám lyže tak, abyste si mohli den na svahu skutečně užít. Servis je v provozu od začátku října do konce března,“ uzavírá Šebek.

TIP Více informací o nabízených službách najdete na www.intersport.cz.

ATOMIC Redster TI FT vč. vázání ATOMIC FT12 GW: Pánské sjezdové lyže

Atraktivní sportovní model z populární rodiny Redster určený pro kratší a střední oblouky. Konstrukce lyže s dřevěným jádrem a titanalovou výztuhou pro optimální stabilitu a precizní držení na hranách. Délky: 149 ‑ 177 cm, geometrie: 122-71,5-105,5 mm, rádius: 14 m/170 cm.

Cena: 9 999 Kč

ATOMIC Hawx Prime 100X: Pánská lyžařská obuv

Léty prověřená koncepce lyžařské obuvi ze sportovní řady HAWX. Optimální kompromis mezi výkonem a pohodlím díky technologii Atomic Memory Fit, která vytváří možnost zcela unikátního tepelného vytvarování skeletu boty během několika minut. Vnitřní tvarovatelná vložka Silver Liner 3M™ Thinsulate™ udržuje nohy v teple a pohodlí.

Cena: 5 999 Kč

Nomad LF

ATOMIC Nomad LF: Pánská lyžařská helma

Prověřeno praxí, tak by se dal nazvat model Nomad LF – perfektní univerzál pro všestranné lyžaře. Komfortní a dobře odvětraná konstrukce tvoří spolu s velmi lehkou a bezpečnou ABS skořepinou spolehlivý celek. Odnímatelné vnitřní polstrování a možnost integrace audio systému dotváří pocit ideálního společníka pro zábavu na svahu. Hmotnost: 530 g.

Cena: 1 999 Kč

Akční ceny platí od 20. 11. do 11. 12. 2019. www.intersport.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: