Magic Mushroom na Eigeru pro Sashu DiGiulian – Mladá Američanka opět překvapuje lezecký svět

Magic Mushroom na Eigeru pro Sashu DiGiulian – Mladá Američanka opět překvapuje lezecký svět

Za křehkým vzhledem drobné blondýnky se v Sashe skrývá  jedna z nejlepších horolezkyň světa. Dalším z mnoha důkazů je vylezení skalního útvaru Magic Mushroom v severní stěně švýcarského Eigeru.

Spolu s Carlem Traversi vylezla dvaadvacetiletá Sasha DiGiulian 29. srpna 2015 jednu z nejtěžších cest severní stěny Eigeru. Vybrali si skalní útvar ve tvaru hrušky známý pod názvem Magic Mushroom. Cestu dlouhou 20 délek, hodnocenenou jako 7c+ vylezli volným stylem, přičemž Sasha byla první ženou, která to dokázala.

adidas

Výkonu předcházely týdny neúspěšných pokusů, boje s drsnými povětrnostními podmínkami a se zákeřným a nečekaným sněhem. Nakonec se počasí umoudřilo a tým mohl během 3 dnů vystoupat až na vrchol. „Byla to velmi dlouhá a náročná cesta, kterou nám Matka příroda ještě ztížila. Zůstavali jsme však silní a pozitivně naladění,“ řekla DiGiulian. „Lezení volným stylem na Eiger a stanutí na vrcholu jedné z nejuznávanějších cest je neuvěřitelný pocit. Jsem nesmírně vděčná, že se mi to podařilo a to i díky Carlovi, který byl dokonalým lezeckým partnerem. Svým optimistickým postojem a stabilně dobrou kondicí tvořil základní pilíř našeho úspěchu.“

Cesta na skalní útvar Magic Mushroom byla v roce 2007 poprvé vylezena pány Rogerem Schälim a Christophem Hainzem.

Sasha DiGiulian

Narodila se v roce 1992 ve Virginii. S lezením začala ve svých sedmi letech. Za pár let se kolem Sashy točilo mnoho sponzorů a trenérů. V této oblasti se svěřila do péče trenéra Krise Peterse a značky adidas, která je jejím hlavním a dlouholetým sponzorem. Nebylo to náhodou. Svůj talent ukazovala z počátku hlavně na umělých stěnách a bouldrech, kde v juniorských kategoriích vyhrála, co se dalo. V posledních letech ji to spíše táhne ke skalnímu lezení a netají se tím, že v žebříčku priorit jsou pro ni skály nejvíce a to i přes to, že se stále účastní mnoha lezeckých závodů na umělkách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: