Lyžování v Samnaun – Ischgl

Lyžování v Samnaun – Ischgl

Dříve ráj pašeráků, nyní jedna z top destinací pro všechny milovníky zimních sportů, cyklistiky a tracků – to je resort Samnaun-Ischgl ležící na pomezí Švýcarska, Rakouska a Itálie.

FOTO: Switzerland Tourism

Ačkoliv turisty resort vítá po celý rok, nejvíce lidí zde potkáte v zimě. Saumnaun na švýcarské straně je útulnou horskou vesničkou, Ischgl na straně rakouské je hlučné město. Když pak stojíte na nejvyšších vrcholcích Silvretta ski arena Samnaun / Ischgl, největší lyžarské oblasti ve východních Alpách, můžete se rozjet na kterou stranu chcete po 238 kilometrech sjezdovek.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Je zde ale nutné počítat s celní kontrolou, která se zaměřuje především na množství cigaret a alkoholu v lyžařských batůžcích. Převážení zásob však není nutné, na obou stranách areálu mohou návštěvníci nakupovat za eura.

Klidné svahy švýcarské strany

Švýcarská lyžařská oblast se dělí na pět částí. Ke všem z nich návštěvníky vyváží první dvoupatrová kabina na světě. Ta staví ve výšce 2488 m.n.m. na vrcholu Alp Trida Sattel, odkud už si lyžaři mohou užívat klidnou jízdu po mírných svazích s nádhernými výhledy na okolní horské velikány. Míří sem rodiny s dětmi i vyznavači carvingu, který byl na svazích Samnaun vynalezen.

Adrenalin a freeride na rakouské straně

Rakouská strana pak přitahuje spíše lyžaře závislé na adrenalinu. Zásoby prašanu a přehledné cesty podél značených sjezdovek lákají freeridery z celé Evropy.  Od sezóny 2013/2014 zde funguje Piz Val Gronda, lanovka rozšiřující areál Ischglu o další 3 kilometry červených sjezdovek a dříve neprozkoumaná místa pro freeride ve výšce 2812 m.n.m. v údolí Fimbatal.

Co dělat po lyžování

V rakouském Idalpu mohou návštěvníci pravidelně navštěvovat koncerty pod širým nebem a také Ischgl žije bohatým nočním životem. Samnaun je spíše klidný, nabízí ale jiné lákadlo – nejvýše položenou duty-free nákupní ulici v Evropě. s dopravou či parkováním zdarma.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: