Lyžařská sezóna v ČR začíná v Malé Úpě

Lyžařská sezóna v ČR začíná v Malé Úpě

Díky nadmořské výšce, mrazům a předpovědi počasí to vypadá, že Ski Areál Malá Úpa rozjede letošní sezónu opět mezi prvními.

Kdo jiný než Ski Areál Malá Úpa může hlásit parádní předpověď počasí, mráz a odstartované zasněžování. Díky nadmořské výšce 1050 m n.m. bývá každoročně Ski Areál Malá Úpa mezi prvními, kde spouštějí zimní sezónu. Letos tomu nebude jinak. Sněžná děla jedou na plné obrátky, pracovníci areálu ladí poslední detaily a všichni netrpělivě čekají na pokyn „a jedem!“.

Bezpečí především

Letošní sezóna pravděpodobně nebude stejná, jak ty předchozí. Vzhledem epidemii onemocnění Covid-19 i areály musí dodržovat vládní opatření. Proto vás jistě nepřekvapí, že zakrytá ústa a rozestupy na délku lyží budou v areálech napříč celou republikou samozřejmostí. Areál společně s obcí Malá Úpa a boudaři připravují kompletní souhrn pravidel a informací pro návštěvníky.

Bezpečí je nyní v zájmu úplně všech a zároveň se snaží připravit takové podmínky, aby dovolená v Malé Úpě byla co nejvíce podobná letům předešlým. Více informací můžete najít i na webu obce www.malaupa.cz. Všichni z Malé Úpy vyčkávají na rozvolnění vládních opatření a doufají, že sezóna začne tradičně začátkem prosince a o Vánocích budou hory vypadat tak, jak je všichni dobře známe.

Inverze, Krkonoše
Inverze, Krkonoše

Za zlatavým mokem

A to jste slyšeli? V Malé Úpě se vaří pivo horalů Trautenberk, speciální receptury, horská voda a vysoká nadmořská výška. Lahodný zlatavý mok nezapomeňte ochutnat, až do Malé Úpy vyrazíte. V pivovaru Trautenberk můžete ochutnávat pivo, ale také složit hlavu, třeba ve spacákovně.

Nejvýše položené venkovní kluziště v ČR

Ve Ski Areálu Malá Úpa si nejen zalyžujete, proběhnete na běžkách, můžete si i zabruslit pod širým nebem. V Malé Úpě si můžete už třetí sezónu zabruslit na nejvýše položeném venkovním kluziště v ČR! Brusle si můžete půjčit na místě za pár kaček, takže při balení na hory to pusťte z hlavy.

Ski areál Malá Úpa, Krkonoše
Ski areál Malá Úpa, Krkonoše

Kde jinde než na horách trávit aktuálně volný čas. Vysoká nadmořská výška, horský vzduch, sportovní aktivity a krásná příroda Krkonošského Národního parku podtrhuje místní heslo „Zdravý vzduch, tělo a duch!“

Malá Úpa je především klidnější středisko zaměřené na rodiny s dětmi a vše tomu přizpůsobují. Více o cenách a jiných aktivitách v Malé Úpě najdete na webu skiareálu SKIMU

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: