Lowa trekking – odlehčené a výkonné modely na sezónu 2024

Lowa trekking – odlehčené a výkonné modely na sezónu 2024

Věděli jste, že LOWA nabízí kromě osvědčených „šutrodrtičů“ i modely z řady TREKKING, které jsou lehké, pohodlné a šetří vaši energii na výletech a na výpravách? Celá tato kategorie využívá moderní technologie, prémiové materiály a kvalitní zpracování. Tak jak jste zvyklí u všech výrobků LOWA.

ŘADA LOWA TREKKING

V kategorii trekových lepených bot se vyvíjejí moderní odlehčené modely, které určitě stojí za pozornost. Doposud se zákazníci orientují převážně na „klasické pohorky“ typu Ranger a Camino, v dámských Lady GTX, Albula, Mauria…, ale LOWA jim nabídla alternativu, která je elegantní, odlehčená a komfortní. Vývojáři značky LOWA do kategorie bot TREKKING vložili nejmodernější dostupné technologie a vytvořili lehké boty, které vás posouvají kupředu rychleji a s menším výdejem energie. Díky tomu si na výpravách užijete více pohodlí, více kilometrů a méně únavy. Připraveni druhý den vyrazit dál.

JAKÁ JE BOTA LOWA TREK EVO

Bota TREK EVO je nástupová (approach) bota vhodná jak pro profesionály, tak i pro rekreační exponované aktivity. Bota je ukázkou skloubení elegantního vzhledu s plnou funkčností a komfortem bot pro volný čas. Inovovaná multifunkční podešev VIBRAM® ROCK TRAC® SENSE má měkčí odpružení a dokonalou přilnavost díky pryžové směsi VIBRAM® Megagrip. Trojúhelníkový desén podporuje samočisticí efekt. Klimatický komfort zajišťuje podšívka GORE-TEX® footwear. Konstrukce je lepená s vyměnitelnou podešví, což prodlužuje používání a nošení.

Svršek kombinuje syntetické usně a textil. Špička a patní stabilizátor jsou chráněny pomocí ABS. Šněrování je dvouzónové, a umožňuje tedy oddělené stažení nártu a kotníku. To je výhodné při dlouhém stoupání nebo klesání. Systém šněrování zajišťuje oddělovací háček, nylonové smyčky a kovové háčky a X-lacing pro stranovou i výškovou fixaci jazyka. O nepromokavost a klimatický komfort se stará osvědčená membrána GORE-TEX® footwear vyvinutá speciálně pro outdoorovou obuv.

Jistý krok a trakci v různých terénech zajistí značková podešev VIBRAM® ROCK TRAC® SENSE s pryžovou směsí Megagrip. Některá technologická řešení jsou i patentovaná: například X-lacing nebo Klima systém. Dostupné též v dámské verzi. A hmotnost je pouhých 1 140 g/pár (UK 8)! 

Vývojáři značky LOWA do kategorie bot TREKKING vložili nejmodernější dostupné technologie a vytvořili lehké boty, které vás posouvají kupředu rychleji a s menším výdejem energie.

NÁZOR REDAKCE SVĚTA OUTDOORU

Každý den v záběru a každý den testu pohoda a komfort. Boty TREK EVO GTX MID mi sedly na první dobrou. Několik prvních dní mě doprovázely na výletech po památkách v kraji KUKO neboli v Kutné Hoře, Kolíně a okolí. Poskytovaly příjemné tlumení i při chůzi po dlažbě nebo asfaltu. Jsou dostatečně široké pro moje širší nohy a dvouzónové šněrování zajišťuje pohodlí. Avšak jejich zatěžkávací zkouška na ně teprve čekala. Vzal jsem je hned potom na výpravu z Jilemnice azimutem na Ještěd. Pochodový úhel 290° a vzdušnou čarou 38,2 km, kdyby to někoho zajímalo. To vše ve stylu nalehko. Nakonec bylo těch kilometrů 56 a převýšení 2200 vm. V suchu, pohodlí a bez puchýřů dva dny pochodu. Dva dny na cestě ve stylu #outdoor neboli rovnou ze dveří a zpět.

TECHNICKÉ INFORMACE

 • Název: TREK EVO GTX MID
 • Velikosti: UK 6½–12, 13
 • Hmotnost: 1 140 g/pár (UK 8)
 • Podšívka: GORE-TEX®
 • Tlumení: DYNA PU+       
 • Podrážka: VIBRAM ROCK TRAC® SENSE
 • Výměna podrážky: ano
 • Dvouzónové šněrování: ano
 • X-LACING: ano
 • Infocena: 5 990 Kč
 • Tester: Vojtěch Dvořák, horský vůdce UIAGM a kajaker
Boty LOWA TREK EVO GTX MID
Boty LOWA TREK EVO GTX MID

LOWA

Německá značka LOWA patří k předním světovým výrobcům trekové a turistické obuvi. Od svého založení v roce 1923 v německém Jetzendorfu se vypracovala z rodinné firmy na jedničku na trhu německy mluvících zemí a její produkce přesáhla tři miliony párů bot ročně. Hrdě nosí označení „Made in Europe“.

Distributorem značky LOWA pro český trh je firma Prosport. Více informací na www.prosportshop.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: