Lopatka na sníh

Lopatka na sníh

Možná že jste se již někdy sháněli po nějaké šikovné lopatce na sníh. Někteří zdatnější outdooroví kutilové si mohou bez problémů takovou lopatku i vyrobit. Jednu takovou „samodomo“ konstrukci lopatky bych zde uvedl jako příklad na základě zkušeností …

Zkušenosti čtenářů

Radek

S tou plastovou nasadou bacha: nektere plasty pomerne dost pruzi a clovek si neuvedomi, jaky odpor klade tvrdsi firn. Koupil jsem kousek instalaterske trubky v hypermarketu, ale neosvedcilo se.

Troll

No ja jsem od jednoho borce takovouhle samo/domo lopatku koupil a vypada vylozene dobre. Jen ta rukojet, presne stejna jako tahle, znamena, ze nejde poradne uchytit na batoh stejne jako treba cepin. Chtelo by to T-cko, ale jak ho udelat?:-( Jedine co me napada je zminovana dural. trubka a na kolmo nasadit a zalepit.

Mirek

Celkem vzato mně uniká to, proč jako nutně musí být násada z plastu, potažmo z AL. Při té celkové délce, která je vlastně celkem malá to nemůže být nějaký markantní rozdíl v hmotnosti oproti dřevu. Nebo to snad má někdo zvážené? Dřevo proti např plastu má svoje výhody ve spolehlivosti. Potom je otázka, kdo si co cení víc.

P. Krupka

No určitě může být dřevěná! Mám třeba v autě celou zimu českou hliníkovku a násadu dřevěnou se slabšího rýče, čili s T na konci a i když to není HiTech účel splní. Když ji potřebuji v outdooru, tak poslouží stejně dobře. Skládací tedy není, ale zvolil jsem celkovou délku tak aby se vešla na batoh i do auta, prostě kompromis. Dřevo je dobré naimpregnovat proti vlhkosti a má velkou výhodu, že i při velkých mrazech ji lze vzít i holou rukou a nenamrzá ani nijak nekřehne, jako třeba když je špatně zvolený plast. Jen ta naše hliníková lopata nestojí za moc, tvrdý firn ji nesvědčí!

Petr

Jestli hledáte opravdu pevnou a odolnou lopatku, doporučuju vojenskou. Nevýhodou je vyšší váha železné čepele.

Tomas

Samodomo lopatka hliníkačka je super. Rukojeť do malého Téčka – staré dřevěné pádlo přes bazar nebo starší pádlo a je hliníková tyč. T.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: