Libor Uher si vybral parťáka pro Broad Peak

Libor Uher si vybral parťáka pro Broad Peak

O víkendu proběhlo na tréninkovém kempu v Beskydech finální kolo výběru účastníka expedice Libora Uhra k Broad Peaku. Kdo se nakonec do Pákistánu podívá?

Dvanáct účastníků kempu bylo vybráno po nákupu výrobků adidas v Rock Pointu na základě odpovědí na pár motivačních otázek. Deset mužů a dvě ženy od 20 do 50 let tak mělo pootevřené dveře k cestě do Pákistánu pod osmitisícovky.

Na brněnské klinice tělovýchovného lékařství všichni účastníci podstoupili zdravotní testy a následně mohli vyrazit vstříc tréninkovému kempu v Beskydech. Po ubytování v Liborově horoškole proběhlo představení účastníků kempu a seznámení s Liborem Uhrem a Markem Novotným. Nabitý program pokračoval Liborovou přednáškou o úspěšné expedici na K2. Oproti běžně narvaným přednáškovým sálům se v tomto počtu vše událo mnohem komorněji a Libor pepřil svůj výklad zábavnými postřehy a historkami.

adidas

Další fotografie z kempu naleznete v galerii…

V sobotu účastníky čekala túra, která měla prověřit jejich fyzickou zdatnost. Beskydy nikomu nedaly nic zadarmo – krom 22 kilometrů treku po trase Ostravice – Smrk – Lysá hora – Ostravice s více než 2000 metry převýšení se projevilo i počasí. Celý den šel celý tým svižnějším tempem v mlze a vytrvalém dešti, přesto nikdo nezaostával. Všichni se během cesty stačili blíže seznámit mezi sebou a v závěru už tým tvořil sehranou partu. Kritérium fyzické připravenosti nikoho nevyřadilo a absolvovaný trek Liborovi s Markem výběr nijak neusnadnil.

Sobotní večer zpestřil Marek Novotný besedou o svých výstupech na oba osmitisícové Gasherbrumy v loňském roce. Ještě před besedou byli účastníci kempu v rámci cesty k výběru vítěze vystaveni zajímavé psychologické hře – sami měli navrhnout dva své favority na vítězství a cestu pod Broad Peak. Přestože adeptů bylo jmenováno hodně, dvě jména byla přece jen vyslovována nejčastěji – Pavel Horák a Lukáš Knybel.

Na obou jménech se shodovali i Libor s Markem, kteří měli v neděli vybrat vítěze a předat mu vítězný voucher. Tak jednoduché to ale nebylo – oba favorité byli tak vyrovnaní, že Libor dokonce uvažoval o výběru losem. Nakonec se však s Markem dohodli na finální soutěži, kterou podstoupí dva týmy proti sobě, a sami sebe postavili do čela obou týmů. Mezi jejich členy byli i oba favorité, aniž by ovšem byla oznámena jejich jména. Libor s Markem oznámili pouze fakt, že se nemohou rozhodnout mezi dvěma účastníky. Expedice se měl zúčastnit ten, jehož tým zvládne improvizovanou překážkovou dráhu na dětském hřišti v lepším čase. Zábava smíšená s napjatým očekáváním tak panovala do samého konce.

Štěstí v zařazení do rychlejšího z týmů nakonec vyhrálo cestu do Karákóramu 35letému Pavlu Horákovi z Otrokovic.

V rámci víkendu měli účastníci navrhnout také podobu expediční vlajky. Spojením několika motivů pak vznikl výsledný návrh, který Libor s Markem nakonec nechají zpracovat a i s podpisy účastníků kempu vezmou do Pákistánu a ideálně až na vrchol Broad Peaku. Držme jim palce!

Sestřih z toho nejlepšího, co se na tréninkovém kempu událo, můžete vidět na ČT Sport v magazínu Vertikal ve středu 28. května od 19 hodin.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: